Rootsi hokitäht kritiseeris kodumaal toimuvat: kuradi idioodid!

 (58)
Rootsi hokitäht kritiseeris kodumaal toimuvat: kuradi idioodid!
Robin LehnerFoto: Ethan Miller, AFP/Scanpix

Jäähokiliigas NHL mängiva Vegas Golden Knightsi ridadesse kuuluv rootslasest väravavaht Robin Lehner on mures kodumaa suhtumises koroonaviiruse vastasesse võitlusesse.

Erinevalt paljudest Euroopa riikidest võttis Rootsi pikalt koroonaviiruse vastast võitlust leebelt. Pärast surmajuhtumite hüppelist kasvu muudeti aga senist lähenemist. Kui 29. märtsil oli surmajuhtumite arv Rootsis 111, siis 1. aprilliks oli see kasvanud 239 peale. Nakatunuid on Rootsis kokku ametlike andmete kohaselt 4947.

Rootsi valitsus otsustas seepeale piiranguid karmistada, kuid teiste riikidega võrreldes on meetmed siiski lahjad. Koolid on jätkuvalt avatud ning ka spordiklubid saavad tegevust jätkata, ehkki trenne tuleb pidada väljas.

"Mis toimub Rootsis? Kuradi idioodid! Mu väike õde peab käima koolis edasi samal ajal, kui meie haige ema on kodus, kes on vaevu suuteline viiruse vastu võitlema. Ärgake kurat üles!" kirjutas 28-aastane Lehner sotsiaalmeedias.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!