Rangersi skoori avas täna oma ema matustele minev Martin St. Louis, edu suurendasid Mats Zuccarello, Chris Kreider, Brad Richards, Ryan McDonagh, Derek Stepan ja Rick Nash. Montreali tabamuste eest hoolitsesid Rene Bourque ja Lars Eller.

Kaks Rangersi väravat sündisid esimese 6 minuti ja 27 sekundiga, kaks teise perioodi viimasel 61 sekundil ning kolm tabamust tehti arvulises ülekaalus viimase kolmandiku esimese 4.36 jooksul.

Teisel kolmandikul vigastas paremat jalga Canadiensi väravavaht Carey Price, kes vahetati välja kolmanda perioodi alguses slovaki Peter Budaj vastu. Price lasi 20 viskest sisse neli, Budaj ebaõnnestus juba oma esimesel tõrjel, kui kolmandast kolmandikust oli mängitud 1.28.

Rangersi nii suur võit on seda üllatavam, et oma üheksas varasemas põhihooaja mängus Montreali kodujääl oldi sepistatud vaid neli väravat.

Rohkem kui viis aastat Montrealis võiduta jäänud Rangersi puurivaht Henrik Lundqvist tegi 20 tõrjet.

Tegu oli Montreali suurima play-off mängu kaotusega alates 2002. aastast, mil Carolina Hurricanesile jäädi alla 2:8.

NHL-i play-off seeriad mängitakse nelja võiduni. Läänekonverentsi finaalis alustavad täna öösel Chicago Blackhawks ja Los Angeles Kings.