NHL-is mänginud Soome hokimees peksis Helsingi kesklinnas maaslamajat

 (22)
"Tal oli silmis hullu pilk"
NHL-is mänginud Soome hokimees peksis Helsingi kesklinnas maaslamajat
Raimo SummanenFoto: Kaader Youtube'i videost

Helsingi kesklinnas ühe stripiklubi ees välgutas pühapäeval rusikaid endine Soome hokimängija Raimo Summanen, kes on karjääri jooksul kuulunud ka kahte NHL-i klubisse.

Ajakirja Seiska teatel veetis 55-aastane Summanen aega stripiklubis Alcatraz Exclusive Club. Ühel hetkel nähti teda seni teadmata põhjusel kaaskodanikku peksmas. Pealtnägijate sõnul jagas ta oma ohvrile üle kümne tõsise hoobi, kui viimane juba tänaval pikali lamas.

"Uskumatu, et keegi niimoodi võib käituda. Tal oli selline "hullu pilk" silmis," kirjeldas väljaandele üks tunnistajatest. Kaklust vaatama tulnud inimesi oli meeste ümber hulgim.

Seiska andmetel pöördus lüüasaanu politseisse. Summanen olevat kohe sündmuskohalt lahkunud. Ülejäänud inimesed jäid veel klubi ette juhtunu asjaolusid selgitama.

1979.-1995. aastani hokit mänginud Summanen juhendas eelmisel hooajal Mestis liigas Espoo Unitedi meeskonda. 80-ndate lõpus esindas ta nelja hooaja jooksul Edmonton Oilersi ja Vancouver Canucksi värve, kokku on tal NHL-is kirjas 151 kohtumist, 36 väravat ja 40 resultatiivset söötu. Soome koondisega tuli ta 1982. aastal juunioride MM-il pronksmedalile.

Treenerina on Summanen Soome koondise vedanud 2004. aasta maailma karikaturniiril hõbemedalile.

Foto: Kuvatõmmis Google Street View'st