Detroit taastus üheväravalisse kaotusseisu jäämisest ning lõi teisel ja kolmandal perioodil kokku neli väravat: autoriteks Damien Brunner, Brendan Smith, Johan Franzen ja soomlane Valtteri Filppula. Kaks tabamust aitas ette valmistada rootslasest kapten Henrik Zettenberg.

San Jose lisaajavärava sepistas Logan Couture, kui lisaaja algusest oli möödas 1:29. Mängu varjutasid mitmed vigastusjuhtumid. Näiteks kukkus Sharksi keskründaja teise perioodi algusespärast võitlust Kingsi mehe Jeff Carteriga poordi nii õnnetult, et pidi jäält riietusruumi lonkama, kus ootas teda juba ees avakolmandikul vigastada saanud Martin Havlat.

Täna õhtul peavad konverentside poolfinaale Boston Bruins ja New York Rangers ning Ottawa Senators ja Pittsburgh Penguins. Boston juhib 1:0, Pittsburgh 2:0.