Koroonapuhang Valgevenes: jäähokiklubis tuvastati 23 nakatunut

 (20)
Koroonapuhang Valgevenes: jäähokiklubis tuvastati 23 nakatunut
Kas Valgevene president Aljaksandr Lukašenka (keskel) kehtestab lõpuks ka Valgevenes laiaulatuslikud piirangud?Foto: BelTA, via REUTERS

Valgevene meediakanali NEXTA teatel on kohalikus jäähokiklubis Grodno Neman avastatud 23 meeskonnaliikmel koroonaviirus.

Portaali andmetel avastati esimestena viirus Valgevenest koju naasnud soomlastel Valtteri Hietanenil, Joonas Hurril, Sami Jekunenil ja Timo Hiltunenil, kellele tehti test Helsingi lennujaamas 13. aprillil. Hiljem selgus, et viirus on veel tuvastatud esindusmeeskonda kuuluvatel Nikita Bastrõkinil ja Viktor Moisenkol.

Väidetavalt on enim levinud viirus aga duubelmeeskonna ja noorte seas. Koguni 17 noort on kohaliku meedia teatel nakatunud koroonasse. Viimaste andmete kohaselt on kõik noormängijad pandud karantiini.

Jäähokiklubi ise pole puhangu osas kommentaare jaganud.

Nädala keskel teatas Venemaa uudisteagentuuri RIA Novosti, et ka Valgevene presidendi Aljaksandr Lukašenka jäähoki amatöörmeeskonna liikmel on tuvastatud koroonaviirus. "Dmitri Meleško viidi kopsupõletiku kahtlustusega haiglasse, kus tal aga avastati koroonaviirus," sõnas Lukašenka pressiesindaja Natalja Eismont. "Dmitri jäi haigeks nädal pärast jäähoki amatööride meistrivõistluste lõppu, kui kogu meeskond oli juba puhkusel."

Eismonti sõnul tiimikaaslaste, sealhulgas Lukašenka osas, ühtegi erimeedet kasutusele ei võeta. "President ei ole ning ka ei lähe isolatsiooni. Presidendi meeskonnale ühtegi piirangut veel seatud pole ning seda ka ei tehta. Pärast puhkuse lõppu naaseb klubi treeningutele."

Seotud lood:

Teatavasti pole Lukašenka erinevalt teistest riikidest Valgevenes pandeemia tõttu laiemaid liikumispiiranguid kehtestanud. Kui mujal maailmas sporditegevus seisab, siis Valgevenes jätkuvad näiteks jalgpalli meistrivõistlused täies hoos. Veel aprilli alguses selgitati välja ka riigi parim jäähokiklubi. Neman Grodno laeks jäi tänavu poolfinaal.

Ametlike andmete kohaselt on Valgevenes tuvastatud 8022 koroonaviirusesse nakatunut, kellest 938 on nüüdseks paranenud. Viiruse tõttu on elu jätnud 60 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!