Kanada olümpiavõitjaks viinud jäähokitreener suri pärast pikka haigust


Pat Quinn
Pat QuinnAFP

Pühapäeval suri pärast pikka haigust legendaarne jäähokitreener Pat Quinn, kes juhtis Kanada koondise 2002. aastal olümpiakullani.

Lisaks olümpiakullale võitis Quinn Kanada noortekoondistega maailmameistritiitli aastatel 2008 (U18 koondis) ja 2009 (U20).

Quinn juhendas NHLis edukalt viit klubi - Philadelphia Flyersit, Los Angeles Kingsi, Vancouver Canucksit, Toronto Maple Leafsi ja Edmonton Oilersit - ning on profiliigas võitude arvult (684) treenerite kõigi aegade edetabelis viiendal kohal.

Ta jõudis Stanley Cupi finaali kahel korral (Flyers 1980, Canucks 1994), kuid ihaldatud tiitlit võita ei suutnud. Küll valiti aga kanadalane aasta parimaks treeneriks kahel korral (1980, 1992).

71-aastaselt surnud Quinn juhendas NHLi klubisid 20 hooaega. Tegevmängijana lõi ta profiliigas kaasa 606 mängus, kui esindas Maple Leafsi, Canucksit ja Atlanta Flamesi.

Täna tabas maailma hokiüldsust teinegi valus löök, kui varahommikul suri pärast pikka haigust 84-aastaselt legendaarne hokitreener Viktor Tihhonov. Tema käe all võitsid Nõukogude hokimehed koguni kaheksa maailmameistritiitlit ja kolm olümpiakulda.