Venemaa pääses juba viiendaks minutiks Viktor Tihhonovi ja Aleksandr Ovetškini väravatest 2:0 juhtima, 10. minutil viskas Soome avavärava Juuso Hietanen. Teisel kolmandikul kasvatasid Nikolai Kuljomin ja Sergei Kalinin Venemaa edu, Jere Karalahti lõi kolmandiku viimasel minutil ühe värava tagasi, ent viimasel kolmandikul enam kumbki meeskond ei skoorinud. Soomel on kahe vooru järel kirjas kaotused Venemaalt ja Lätilt.

Teise alagrupi keskses kohtumises alistas Rootsi pärast lisaaega karistusvisetega Tšehhimaa 4:3, kuigi jäi teise kolmandiku keskel 1:3 kaotusseisu. Rootslaste sangarid olid kaks väravat visanud Oscar Möller ning ühe värava visanud ja otsustava karistusviske tabanud Joakim Lindström.

Lisaks Soome-Venemaa mängule kaotas B-grupis Läti Saksamaale 2:3, Valgevene võitis Kasahstani 4:1. A-grupis võitis Itaalia Prantsusmaa 2:1, Norra Taani 4:3.