USA-le oli see seevastu pärast kahte võitu esimene kaotus.

Slovakkia haaras juhtohjad juba mängu 47. sekundil, kui nende kõige väiksem mängija Libor Hudacek esimest korda litrit puudutades sellega üksinda väravani välja uisutas. Jimmy Howardil õnnestus Hudaceki pealevise tõrjuda, kuid Dominik Granak libistas ikkagi mänguvahendi üle väravajoone.

Kaheväravalise edu tagas slovakkidele Branco Radivojeci tabamus esimese kolmandiku 16. minutil. Justin Faulk lõi kohe 37 sekundit hiljem esimese USA vastuvärava, kuid kuus sekundit enne avaperioodi lõppu viskas Andrej Sekera 3:1.

USA teise vastuvärava sepistas arvulisest ülekaalust teise kolmandiku 19. minutil Paul Stastny, kuid viimaseks see jänkidel ka jäigi. Mängu viimasel minutil saatis lõppskoori vormistanud Miroslav Satan litri juba tühja ameeriklaste väravasse.

Slovakkia polnud USA-d võitnud alates 2000. aastast. Tegemist oli üldse esimese USA ja Slovakkia vahelise kohtumisega pärast 2007. aasta MM-i.