Paul Stastny viskas ameeriklaste eest kaks väravat ja andis kaks resultatiivset söötu. John Gibson tegi USA väravasuul 31 tõrjet. Võrdlemisi vähe mänguaega saanud Venemaa staar Aleksandr Ovetškin viskas ühe värava ja andis ühe söödu.

Esimesel kolmandikul pääses USA 2:1 juhtima, teisel kolmandikul viskasid ameeriklased kaks vastuseta väravat ning viimase perioodi võitis USA 4:2.

USA polnud varem MM-il või olümpial Venemaa vastu visanud rohkem kui viis väravat.

Mullu samas kohas toimunud MM-il löömatuks jäänud Venemaa koondisel on nüüd mõtlemisainet küllaga, sest pisut rohkem kui poole aasta pärast hakatakse valmistuma juba 2014. aasta Sotši taliolümpiamängudeks ning seal juba kodupublik veerandfinaalis välja langemist ei andesta.