Finaali avavärava viskasid venelased esimese kolmandiku keskel, kui arvulise ülekaalu realiseeris Sergei Širokov. Soome viigistas Iiro Pakarineni väravast avakolmandiku lõpusekunditel. Teise kolmandiku seitsmendal minutil asusid soomlased arvulises ülekaalus mängides Olli Palola väravast 2:1 juhtima, kuid nende edu püsis vaid 43 sekundit, sest koheselt tegi Aleksandr Ovetškin 2:2.

Teise kolmandiku lõpus viis Jevgeni Malkin Venemaa 3:2 juhtima. Sel hetkel mängisid soomlased kolmekesi viie vastu. Otsustaval kolmandikul realiseerisid venelased veel kahel korral arvulise ülekaalu (Danis Zaripov 44:24, Viktor Tihhonov 55:53) ning võtsid kindla 5:2 võidu. Pealevisked olid finaalis venelaste kasuks 39:25.

Viimase seitsme aasta jooksul on Venemaa MM-tiitli võitnud koguni neljal korral (2008, 2009, 2012, 2014).