Pelicansi korraldatud kodumäng algas enamusele Tallinna sõitnud fännidele rõõmustavalt (fännide vahekord tribüünil oli umbes 80 % - 20 % Pelicansi kasuks - G.L.). Esimesele vaheajale mindi Lahti klubi 1:0 juhtimisel, teise perioodi keskpaigaks oli skoor juba 2:0. HPK sai litri väravasse esimest korda 17. minutil ning läks kolmanda perioodi keskel isegi 3:2 juhtima.

Lahti ultrafännid toetasid omasid kaotusseisust hoolimata häälekalt edasi ning kaks ja pool minutit enne lõppu juhtuski see, mida piletiostjad oli oodanud - Pelicansi viigivärav ja lootus lisaajale, et tipphokit veel viivukese koduhoovis näha saaks.

Kuna lisaajal väravaid ei nähtud, otsustati mängu saatus karistusvisetega, kus litter visati puuri vaid ühe mehe - HPK kolmanda viskaja, 18-aastase Kristian Vesalaineni poolt.

HPK sai tabelisse kaks punkti, Pelicans ühe. Lahti meeskond jätkab 47 mängu järel 68 punktiga üheksandal, HPK ühe vähem peetud mängu juures 57 silmaga 11. kohal. Kuus esimest pääsevad pärast 60-mängulist põhihooaega otse veerandfinaali, kohad seitsmendast kümnendani jätkavad kaheksandikfinaalis.