Eesti U20 jäähokikoondis alustas kodust MM-turniiri kaotusega Jaapanile

 (12)
Eesti jäähokikoondise treening
Eesti koondise peatreener Jussi TupamäkiFoto: Priit Simson

Eesti U20 hokikoondis alustas täna Tondiraba hallis kodust MM-i II divisjoni A-grupi turniiri, kui avamängus jäädi alla Jaapani eakaaslastele 2:6. Delfi TV toob kõik MMi mängud huvilisteni otseülekandes.

Eesti väravad viskasid Nikita Smirnov ja alles 17-aastane Dmitri Kuznetsov.

Eesti koondis kohtub MMil veel ka Leedu, Horvaatia, Hollandi ja Rumeeniaga.

Tänase päeva avamängus alistas Horvaatia meeskond Rumeenia karistusvisetega 4:3. Päeva lõpetas Leedu ja Hollandi kohtumine, mille võitsid leedukad 5:0.

Eesti U20 koondise koosseis kodusel MM-turniiril:

Väravavahid
1 – Bogdan Valjaikin (27.11.1997) – Kalix UHC (SWE)
25 – Daniil Erport (03.07.1999) – HC Viking

Kaitsjad
2 – Hendrik Paul Laosma (20.04.2000) – Lennoxville Bishop´s College (CAN)
4 – Eduard Slessarevski (16.03.1999) – Järvenpää Haukat (FIN)
5 – Dmitri Patrušev (23.02.1998) – Narva PSK
8 – Saveli Novikov (22.05.1999) – HC Viking
11 – Mihkel Sinikas (27.03.1997) – Espoo Blues Akatemia (FIN)
16 – Jegor Petrov (16.09.1997) – HC Viking
18 – Grigory Baranchukov (19.06.1999) – FSO Moskva (RUS)

Ründajad
3 – Risto Teppan (10.04.1997) – Salo Kiekkohait (FIN)
6 – Kristofer Jõgi (06.03.2000) – Espoo Blues B (FIN)
7 – Daniil Fursa (06.01.1997) – Kokkola Hermes (FIN)
9 – Morten Arantez Jürgens (17.04.2000) – Espoo Blues Akatemia (FIN)
10 – Dmitri Kuznetsov (01.05.1999) – Tartu Kajakas
12 – Maksim Simonov (17.08.1998) – Järvenpää KJT Haukat A (FIN)
17 – Nikita Kozõrev (08.07.1998) – Minnestota Magicians (USA)
19 – Vladimir Nestertšuk (06.12.1998) – Järvepää KJT Haukat A AK (FIN)
21 – Nikita Smirnov (24.06.1997) – Grankulla IFK A (FIN)
22 – Valentin Sverdlov (06.03.1997) – Connecticut Junior Rangers (USA)
23 – Kirill Volkov (19.06.1998) – Narva PSK
24 – Georg Ermel (29.12.1998) – Järvepää KJT Haukat B (FIN)

Peatreener: Jussi Tupamäki
Abitreener: Olle Sildre
Abitreener: Leonid Filimonov
Väravavahtide treener: Janne Pekkarinen
Meeskonna ülem: Rauno Parras
Peamänedžer: Jüri Rooba
Meeskonna mänedžer: Kirill Kolpakov
Hooldaja: Christian Adami
Füsioterapeut: Oliver Papp
Videotreener: Mirko Friman