Eesti koondise suurim väravakütt jääb olümpia valikturniirilt eemale


Andrei Makrov
Andrei MakrovFoto: www.facebook.com

Eesti jäähokimeeskond peab 5. novembril Tondiraba hallis algaval olümpia kvalifikatsiooniturniiril läbi ajama meeskonna suurima väravaküti Andrei Makrovita.

Eesti koondise mänedžer Jüri Rooba kinnitas rus.delfi.ee-le, et võrreldes kevadise MM-koondisega tuleb meeskonnas rida muudatusi. "Aprillikuisest meeskonnast ei mängi olümpia kvalifikatsioonis erinevatel põhjustel umbes kümme meest," selgitas Rooba.

Eemale jääb ka koondise suurim väravakütt Andrei Makrov, sest Kasahstani meistrivõistlustel ei tehta novembrikuiste rahvuskoondiste mängude ajaks vaheaega. Samal põhjusel jääb eemale ka Rootsi klubis Varberg mängiv trio Aleksander Ossipov, Roman Andrejev ja Aleksei Sibirtsev.

Eesti kohtub 2018. aasta taliolümpiamängude valikturniiril Iisraeli, Bulgaaria ja Mehhikoga.

Eesti koondise koosseis eeloleval turniiril:

Väravavahid

1. Villem-Henrik Koitmaa / Milton Keynes Lighting (Suurbritannia)
30. Daniil Seppenen/ Narva PSK (Eesti)
29. Roman Šumihhin/ HC Panter (Eesti)

Kaitsjad

4. Michael Mahkwa Auksi/ Brockton Generals (Kanada)
6. Silver Kerna/ Jukurit U20 (Soome)
28. Lauri Lahesalu/ Angers (Prantsusmaa)
5. Artjom Minin/ Hunters (Soome)
2. Maksim Rõbuškin/ Viru Sputnik (Eesti)
13. Pelle Sildre/ HC Panter (Eesti)
16. Ilja Urušev/ HC Panter (Eesti)

Ründajad

15. Robert Arrak/ Espoo Blues U18 (Soome)
7. Artur Fedoruk/ HC Panter (Eesti)
11. Artjom Gornostajev/ Muik Hockey (Soome)
27. Nikita Kozõrev/ Augsburger Ev U19 (Saksamaa)
17. Aleksandr Kuznetsov/ HC Viking (Eesti)
26. Jan Lukats/ EHC Bad Albling (Saksamaa)
8. Robert Rooba/ Espoo Blues (Soome)
24. Ragnar-Hindrek Russ/ JHT (Soome)
19. Mihkel Sinikas/ Blues AK U20 (Soome)
21. Jaanus Sorokin/ HC Panter (Eesti)
9. Vassili Titarenko/ Viru Sputnik (Eesti)
20. Mihkel Võrang/ HC Panter (Eesti)
3. Risto Teppan/ Kiekkohait (Soome)

Peatreener: Jussi Tupamäki
Abitreener: Andrus Ahi
Väravavahtide treener: Janne Pekkarinen