Eesti juunioride hokikoondis peab kodusel MM-il oma viimase mängu harjutusväljakul, kuhu pileteid ei müüda

 (14)
Jäähoki U20 MM Eesti vs. Lõuna-Korea
Eesti U20 vanuseklassi koondis.Foto: Heiki Rebane

Eesti U20 vanuseklassi jäähokikoondis sai eile Tondiraba jäähallis toimuval teise divisjoni MM-i A-grupi mängus 0:7 kaotuse Hollandilt.

Turniiri Koreale lisaaja 3:4 kaotusega alustanud, kuid seejärel Rumeeniat numbritega 4:2 võitnud Eestil on jäänud pidada veel kaks kohtumist. Homme minnakse vastamisi Leeduga, laupäeval mängitakse aga täiseduga jätkava Suurbritanniaga.

Lisaks Eesti koondise esitustele pole kuigi veenev olnud ka turniiri korraldus. Näiteks Eesti ja Suurbritannia mäng on lükatud Tondiraba jäähalli peaareeni hõivatuse tõttu harjutusväljakule number 1. Veelgi kummalisemaks teeb olukorra tõsiasi, et antud mängu pääsevad vaatama vaid turniiri passi omanikud ja press, üksikpileteid kohtumisele ei müüda. Põhjenduseks tuuakse harjutusväljaku mahutavust (400 inimest).

"Tõepoolest, Merko oli broneerinud oma jõuluürituse 13. detsembriks juba Tondiraba jäähalli ehituse ajal ning kui jäähokiliit suvel MM-i korraldamist planeeris, lepiti olukorraga, kus alagrupiturniiri viimases mängus peaareeni kasutada ei saa," sõnas Tondiraba jäähalli direktor Jelena Glebova täna Delfile ja Eesti Päevalehele.

Alagrupiseis kolme vooru järel:

1 Suurbritannia 9p
2. Leedu 5p
3. Lõuna-Korea 5p
4. Eesti 4p
5. Holland 3p
6. Rumeenia 1p