Viimasel päeval mängis Eesti Jaapaniga. Avakolmandik kaotati 2:4, kuigi 36 sekundil mindi Maksim Ivanovi väravast juhtima. Teisel kolmandikul viskasid võõrustajad veel ühe värava ja juhtisid 40 minuti järel 5:2.

Midagi rõõmustavat ei pakkunud ka otsustav kolmandik, mille lõpuks oli Eesti kaotanud mängu numbritega 3:7. II divisjoni langemise vältimiseks pidi Eesti täna kindlasti Jaapani võitma.

Leedu võitis täna Horvaatia 4:3 ja sai 6 punktiga neljanda koha. Horvaatia lõpetas 2 ja Eesti viimasena 1 punktiga.

Eesti kaotas MMil kõik mängud — varasemates voorudes alistuti Ungarile 3:5, Ukrainale 1:3, Horvaatiale karistusvisete järel 1:2 ja Leedule 1:4.

Viimati mängis Eesti meeste koondis 2. divisjonis 2002. aastal, kui LAV-is võideti MM-turniir ja sealt alates on pidevalt oldud 1. divisjonis.

Järgmisel aastal kuuluvad koos Eestiga 2. divisjoni Belgia, Serbia, Iisrael, Bulgaaria, Hispaania, Hiina, Island, Mehhiko, Lõuna-Aafrika Vabariik, Põhja-Korea ja lisaks Holland või Lõuna-Korea.

Tõenäoliselt teeb Eesti Jäähoki Liit IIHF-le taotluse korraldada järgmisel aastal üks 2. divisjoni MM-turniire Narvas.