Eesti jäähokikoondis alustas MM-turniiri kuiva kaotusega Leedule

(23)
Eesti jäähokikoondis ja Soome klubi Nokian Pyry
Eesti jäähokikoondis ja Soome klubi Nokian Pyry Foto: Rauno Volmar

Pühapäeval algas Belfastis jäähoki MM-i I divisjoni B-grupi turniir, kus osalevad Jaapani, Leedu, Suurbritannia, Horvaatia, Eesti ja Hollandi koondised. Eesti kohtus avamängus Leeduga ja pidi vastu võtma 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) kaotuse.

Leedu asus juhtima esimesel perioodil Pijus Ruleviciuse väravast, teisel kolmandikul tegid skoori Aivaras Bendzius ja Ugnius Cizas.

Eesti koondise väravavaht Villem-Henrik Koitmaa tõrjus mängu jooksul 30 pealeviset ning valiti ka meie poolel kohtumise parimaks. Leedu koondise parim oli nende väravasuul nullimängu teinud Artur Pavliukov, kes tõrjus kõik 13 pealeviset. Eesti koondis kogus mängu jooksul 16 ning Leedu 12 trahviminutit.

Meie koondise üks liidreid, JYPiga Soomes pronksmedali võitnud Robert Rooba pääses esmakordselt jääle alles seitse minutit enne lõpusireeni, sest tema varustus ei jõudnud õigeks ajaks kohale.

Avavooru teistes mängudes alistas Jaapan 6:1 Hollandi ja Suurbritannia 4:2 Horvaatia. Homme mängib Eesti koondis võõrustaja Suurbritanniaga.

Turniiri võitja tõuseb järgmiseks aastaks esimese divisjoni A-gruppi, viimaseks jäänud meeskond langeb aga teise divisjoni A-gruppi.

Eesti - Leedu jäähoki MMil
Mäng on lõppenud Leedu 3:0 võiduga. Juba esmaspäeva õhtul on Eesti vastaseks Suurbitannia, kes alistas täna Horvaatia 4:2.
Eestil oli arvuline ülekaal, kuid paraku ei suudetud seda realiseerida. Vaid kaks minutit jääb mängu lõpuni.
Robert Rooba on ka lõpuks jääl. Mehel oli mängupaika jõudmisega suur segadus.
Eesti on tagasi täies koosseisus. Pealevisked juba 32:10 leedukate kasuks.
Leedu saab mängida viiekesi kolme vastu.
Ja ka Marko Kettunen saab kaheminutilise karistuse.
Andrei Makrov saab kepiga löömise eest 2 minutit ning meie koondis jääb vähemusse.
Eesti koondis riskib ja on väravavahi asemele toonud viienda väljakumängija.
48. minutil jätkatakse neli-nelja vastu. Karistuspingile nii Aleksandr Ossipov kui Domantas Cypas.
Eesti meeskond on täies koosseisus tagasi. Seis on viimase kolmandiku 8. minutil endiselt 0:3.
Oi-oi. Nüüd on eestlastel platsil lubatust rohkem väljakumängijaid ning üks mees peab karistuspingile minema.
Kolmas kolmandik algas.
Teine kolmandik lõppes Leedu eduseisus 3:0.
Teise kolmandiku 18. minutil viskab Leedu juba kolmanda värava - Ugnius Čižas lööb seisuks 3:0.
Pealevisked on juba 17:5 leedukate kasuks.
Eesti meeskond suudab selle arvulise ülekaalu ära seista.
Leedu saab jälle arvulise ülekaalu.
Leedu lööb teise kolmandiku 10. minutil teise värava - Aivaras Bendžius teeb seisuks 2:0.
Paraku ülekaalu realiseerida ei suudetud. Leedu juhib endiselt 1:0.
Eesti sai arvulise ülekaalu.
Teine kolmandik on alanud.
Avakolmandikul olid pealevisked leedulaste kasuks 10:3, Eesti teenis samas kuus karistusminutit.
Leedu on võitnud avakolmandiku 1:0.
Leedu asub avakolmandiku 15. minutil 1:0 juhtima. Värava autoriks Pijus Rulevičius.
Eesti on just ühe kaheminutilise karistusaja suutnud ära seista, kuid kohe läheb ka Andrei Makrov karistuspingile.
Avakolmandiku keskel on seis 0:0. Kahtlane, kas Robert Rooba täna mängib, sest ta pole mängupaika veel jõudnud.