DELFI VIDEO: KHL-i mängud Eestisse toonud Heino Enden: elus on kõik võimalik, paljuski loevad inimsuhted

 (7)

Korvpalli maailmameister ja Euroopa meister Heino Enden oli üks kahest autasustajast kui Tallinnas peetud KHL-i mängul Riia Dinamo - Magnitogorski Metallurg tunnustati mõlema meeskonna parimaid. Paljuski võib ajada Endeni kraesse, et see mäng Tondiraba jäähallis toimus. Tänu oma tutvustele sai ta mingis mõttes utoopilise idee õiges kohas välja öelda.

"Elus on kõik võimalik. Eks see põhineb inimsuhetel ja õigel ajal õiges kohas oma idee väljakäimisest. Kõik algas sellest, et hoki populariseerimise mõttes palusime Riia Dinamot ja Helsinki Jokerit, et nad mängiks ühe hooaja eelse kohtumise Tallinnas. Aga kuna neil oli kõik juba planeeritud, siis jäime selle asjaga natukene hiljaks. Öeldi, et see aasta ei sobi. Ent kui ma mingi hetk sain teada, et Riia areen on nendeks kaheks mänguks kinni ja Dinamo seal mängida ei saa, siis tekkis uus idee. Tegelikult oli Dinamol plaan mängida Liepajas, ka vastased teadsid seda ja KHL-i oli samuti nõus. Aga siis ma hakkasin neid vaikselt moosima," pajatab Enden keerdkäikudest, kuidas jäähoki tippliiga mäng Eestimaa pinnale jõudis. "Kuu aega pärast esimest jutuajamist sain KHL-i juhatuse liikme lõpuks siia ja nii see asi edasi läks. Saal sobis, ka Dinamo vastasel oli hea lihtne siia mängule tulla, sest nad kohtusid eelnevalt Helsingis Jokeritega."

Enden nõustub jutuajamise käigus, et Eesti klubil KHL-iga ühinemine pole realistlik. Eelmisel aastal tekkinud mõte käib reaalsuses üle jõu, aga siis oli tegutsemiseks selge ajend. "Sõnades pakuti meeskonna loomiseks raha. Me läksime sellega kaasa. Mõtlesime, et kui see tuleb (raha), miks siis mitte. Reaalne eesmärk on alustada ikkagi MHL-ist ehk noorteliigast. Sinna poole me pürgime, et järgmisel hooajal Tallinnas oleks meeskond olemas. MHL-is on vaja eelarvet ühe miljoni euro ringis, KHL korrutada kümne või rohkemaga. Väga suur vahe on."