Eriti täbaralt läks Stanley karikakaitsjal Pittsburgh Penguinsil, kes vandus võõrsil 2:6 alla Vancouver Canucksile - seejuures oli Penguins läinud kohtumist Jevgeni Malkini väravast 1:0 juhtima, vahendab sport.err.ee

Seejuures polnud Malkin skoori teinud 11-s eelnevas kohtumises.

Iseäranis valusalt nõelas Canucks teise kolmandiku kolmel esimesel minutil, mil peatselt olümpiaturniiri võõrustaval General Motors Centeris visati vastaste võrku kolm litrit ning mindi juhtima juba 5:1. Penguins oli seepeale sunnitud välja vahetama väravavaht John Curry, kes suutis 14-st pealeviskest tõrjuda vaid üheksa.

Võitjate väravas tõrjus Kanada olümpiakoondislane Roberto Luongo 22 pealeviset.

Teise järjestikuse kaotuse sai New Jersey Devils, kes jäi võõrsil 1:3 alla Coloradole. Avalanche võlgnes võidu paljuski tänu väravavaht Craig Andersonile, kes tõrjus 38-st pealeviskest 37 ning jäi kindlalt kolleegile teisest väljakuotsast - Martin Brodeurile peale.

Chicago Blackhawks võttis hooaja 33. võidu, olles väravaterohkes mängus 6:5 parem Columbusest.

Jonathan Toews viskas võitjate heaks kaks väravat ja andis ühe väravasöödu.

San Jose oli kodus 4:2 parem Edmontonist. Devin Setoguchi viskas Sharksi kaks väravat. Nii Chicago kui San Jose on kogunud 70 punkti ja jätkavad liiga liidritena.