Canucks põrmustas NHL-is tiitlikaitsja

(39)
Roberto Luongo
Reuters/Scanpix

Jäähokiliigas NHL pidid läinudöistes kohtumistes Idakonverentsi liidrid lahkuma jäält kaotusega, Läänekonverentsi parimad meeskonnad aga võtsid võidu ning suurendasid liiga üldtabelis oma edumaad.

Eriti täbaralt läks Stanley karikakaitsjal Pittsburgh Penguinsil, kes vandus võõrsil 2:6 alla Vancouver Canucksile - seejuures oli Penguins läinud kohtumist Jevgeni Malkini väravast 1:0 juhtima, vahendab sport.err.ee

Seejuures polnud Malkin skoori teinud 11-s eelnevas kohtumises.

Iseäranis valusalt nõelas Canucks teise kolmandiku kolmel esimesel minutil, mil peatselt olümpiaturniiri võõrustaval General Motors Centeris visati vastaste võrku kolm litrit ning mindi juhtima juba 5:1. Penguins oli seepeale sunnitud välja vahetama väravavaht John Curry, kes suutis 14-st pealeviskest tõrjuda vaid üheksa.

Võitjate väravas tõrjus Kanada olümpiakoondislane Roberto Luongo 22 pealeviset.

Teise järjestikuse kaotuse sai New Jersey Devils, kes jäi võõrsil 1:3 alla Coloradole. Avalanche võlgnes võidu paljuski tänu väravavaht Craig Andersonile, kes tõrjus 38-st pealeviskest 37 ning jäi kindlalt kolleegile teisest väljakuotsast - Martin Brodeurile peale.

Chicago Blackhawks võttis hooaja 33. võidu, olles väravaterohkes mängus 6:5 parem Columbusest.

Jonathan Toews viskas võitjate heaks kaks väravat ja andis ühe väravasöödu.

San Jose oli kodus 4:2 parem Edmontonist. Devin Setoguchi viskas Sharksi kaks väravat. Nii Chicago kui San Jose on kogunud 70 punkti ja jätkavad liiga liidritena.