BLOGI JA FOTOD | Keerulisest seisust välja tulnud Eesti jäähokikoondis pidi kodusel MM-il tunnistama karistusvisetel Rumeenia paremust

(43)

Eesti jäähokikoondis alustas täna Tallinnas toimuvat jäähoki MM-turniiri I-divisjoni B-grupi turniiri, kui võõrustati Rumeenia meeskonda. Normaal- ja lisaaeg lõppes 3:3 viigiga, ent karistusvisetega sai 4:3 võidu kirja Rumeenia.

Kohtumist alustas paremini Rumeenia, kes võitis avakolmandiku 2:0. Väravad said kirja Szilard Rokaly ja Attila Goga. Teisel kolmandikul tulid aga eestlased mängu tagasi tänu Andrei Makrovi ja Robert Rooba tabamustele. Kusjuures Makrovi jaoks oli tegu karjääri 80. koondiseväravaga.

2:2 viigiseisul mindi ka teisele vaheajale. Kolmandal kolmandikul pääses taas juhtima Rumeenia Pavlo Borysenko väravast. Eestlastele tõi viigiseisu Silver Kerna.

Kuna rohkem väravaid ei löödud, läks kohtumine lisaajale. Ka seal kumbki meeskond tabamusi kirja ei saanud ja kohtumise võitja selgitamiseks läks tarvis karistusviskeid.

Karistusvisked möödusid samuti tasavägiselt, kui kaheksanda viskevooru järel tõi Rumeeniale 4:3 võidu Szilard Rokaly. Eestlaste poolelt olid täpsed Andrei Makrov, Robert Arrak ja Robert Rooba.

Teises B-grupi kohtumises alistas Jaapan 3:2 Ukraina. Eestlastega ühte alagruppi kuuluvad veel Holland ja Poola.

Standings provided by Sofascore LiveScore

ENNE MÄNGU:

Mullu sai Eesti jäähokikoondis sama tasemega turniiril pronksmedali. Koondise kapten Lauri Lahesalu sõnas MM-i eel, et tänavu madalamat eesmärki võtta ei saa, küll aga tunnistas ta, et Eesti pole ühegi vastase vastu soosikuseisuses.

Eestlased pidasid turniiri eel võõrsil kaks kontrollmängu Läti B-koondisega ning kaotas need mõlemad. Kui esimeses matšis sai Eesti 0:2 kaotuse, siis teises kohtumises jäime lätlastele alla 1:6. Eesti ainsa värava sai kirja Robert Rooba.

Kohtumine Tondiraba jäähallis algab kell 16.30. Delfi vahendab sündmusi otseblogi vahendusel.

JÄÄHOKI MM: EESTI - RUMEENIA
Rumeenia võidab karistusvisetega 4:3. Rooba läks teist korda järjest proovima, ent seekord eksis. Rumeenia saab tabelisse kirja kaks punkti, Eestile annab lisaaja kaotus ühe punkti.
Rooba toob omakorda Eesti nüüd kaotusseisust välja. Seis viigis 3:3, seeria jätkub!
Mõlemad koondised eksivad taas ühes voorus. Seis ikka viigis 2:2
Rumeenia suudabki viigistada ja seerias taas viigis.
Arrak viib Eesti juhtima! Rumeenial viimane võimalus viigistada seis.
Koitmaa tõrjub, seis viigis.
Petrovi löök tõrjutakse, Eestil nelja viskega üks tabamus, Rumeenial võimalus juhtima minna.
Rumeenia viigistab vabavisetest seisu.
Rooba eksib, ent Eesti on jätkuvalt ühe viskega ees.
Makrov viib Eesti juhtima!
Rumeenia eksib samuti esimesel viskel.
Sibirtsev eksib esimesel viskel.
Lisaaeg ka võitjat ei toonud! Võitja selgub karistusvisetega. Lisaaeg möödus mõlemapoolsete võimalustega. Kes näitab aga parimat närvi karistusvisetel?
Rumeenlastel oli kasutada ohtlik kiirrünnak, ent väravani ei jõutud. Lisaaja lõpuni 30 sekundit, seis jätkuvalt viigis 3:3!
Eesti suutis arvulise vähemusee vastu pidada, lisaaja lõpuni 3 minutit.
Mäng lähebki lisaajale! Paraku sai 2-minutilise karistuse viimastel sekunditel kirja Novikov ehk eestlased alustavad lisaaega arvulises vähemuses.
Normaalaja lõpuni on jäänud alla kahe minuti. Kas ees ootab lisaaeg?
Rumeenia arvulist ülekaalu ära ei kasutanud. Seis viigis 3:3
Nüüd on Rumeenial 2 minutiks kasutada arvuline ülekaal, normaalaja lõpuni veidi alla 7 minuti.
Eesti oli lähedal just ka neljandale väravale, ent löök tõrjuti.
Värava saab kirja Silver Kerna!
Värav! Eesti viigistab taas seisu!
Eesti arvulist ülekaalu ära kasutada ei suutnud. Rumeenia jätkuvalt ees 3:2, normaalaja lõpuni on jäänud 11 minutit.
Rumeenia mängija saab 2-minutilise karistuse ja Eestil kasutada arvuline ülekaal.
Rumeenia lööb viimase kolmandiku algusel 3:2 värava. Mängida on jäänud 17 minutit
Viimane kolmandik on alanud!
Eesti mängis teisel kolmandikul juba selgelt elavamalt, kui esimesel. Kas viimasel kolmandikul suudetakse ka võit koju tuua?
Eestil oli teise kolmandiku lõpus omakorda kaks head võimalust minna kohtumist juhtima, aga väravat siiski lüüa ei suudetud. Teine kolmandik on läbi ja Eesti tuli tänu Makrovi ja Rooba väravatele välja kaheväravalisest kaotusseisust. 2:2
Rumeenial on arvuline ülekaal varsti lõppemas ja saadi just esimene ohtlik olukord selle aja jooksul. Seis jätkuvalt 2:2.
Eesti oli lähedal kolmandale väravale, ent Rumeenia väravavaht päästis olukorra.
2-2! Robert Rooba lööb värava ja Eesti on kaotusseisust välja tulnud!
Eesti on pärast väravat elavnenud ja otsib võimalusi ründamiseks. Arrak lööb peale, aga rumeenlaste väravavaht tõrjub.
Värav! Eesti lööb ühe värava tagasi! Värava saab kirja Andrei Makrov. Tegu on Makrovi 80. tabamusega Eesti koondises.
Teist kolmandikku on mängitud 7 minutit, rohkem väravaid keegi löönud pole. Mõlemad meeskonnad otsivad võimalusi skoorimiseks.
Teine kolmandik on alanud!
Eesti koondise ründaja Robert Rooba sõnas pärast esimest kolmandikku ERR-i otse-eetris, et meeskond alustas närviliselt ja oma mängu käima ei saadud veel korralikult.
Esimene kolmandik lõpeb Rumeenia 2:0 eduseisul.
Enne kolmandiku lõppu lööb Rumeenia teise värava ja pääseb 2:0 juhtima. Valus. Värava saab kirja Attila Goga.
Eesti saab mängida ka ülekaalus esmakordselt täna.
Rooba lööb kaugelt peale, ent tema löök blokeeritakse.
Esimest kolmandikku on jäänud mängida veel 7 minutit, seis jätkuvalt 0:1.
Koitmaa teeb hea tõrje ja päästab Eesti kaheväravalisest kaotusseisust.
Rooba tabab posti!
Rumeenia läheb juhtima, kui mängitud on üle 7 minuti esimest kolmandikku. Värava autoriks nr 18 Szilard Rokaly.
Kohtumisest on viis minutit möödunud ja väravaarvet veel avatud pole. Rumeenia pääseb ohtlikult löögile, aga Koitmaa tõrjub.
Kohtumine on alanud!
Hümnid on mängitud ja kohtumine saab varsti alata.
Tervist, jäähokisõbrad! Peatselt on algamas Tondiraba jäähallis jäähoki MM-turniiri I-divisjoni B-grupi kohtumine Eesti ja Rumeenia vahel.