BLOGI | Eesti hokikoondis surus ja surus, aga lisaajavõidust kodusel turniiril medaliks ei piisanud

(54)

Eesti meeste jäähokikoondis lõpetas koduse I divisjoni MM-i B-grupi turniiri lisaajavõiduga, kui Ukraina alistati 4:3.

Kuna Poola alistas täna eelnevalt Jaapani, oli Eestil Ukraina alistamise korral saadaval kolmas koht ja pronksmedalid - selleks oleks tulnud aga Ukraina alistada normaalajal.

Turniiri võitis Rumeenia, seda Poola ja Jaapani ees.

Kohtumine Ukrainaga algas Eesti jaoks lausa kohutavalt: juba esimese 115 sekundiga oli seis 0:2 ning mitme tuhande pealtvaataja ees tuli hakata parajast august välja ronima. Meie õnneks tegi juba kahe minuti pärast skoori Aleksandr Petrov, ent avakolmandiku lõpus said ukrainlased arvulisest ülekaalust kirja ka kolmanda värava.

Vahe vähendas uuesti minimaalseks teise kolmandiku viimasel minutil Mark Viitanen.

Viimase kolmandiku alguses sai Eesti küll litri vastase väravasse, kuid kohtunikud otsustasid selle tühistada. Seejärel saime viigivärava siiski kätte, kui täpne oli Roman Andrejev.

Hoolimata marulisest survest ning korduvast arvulises ülekaalus mängimisest ei suutnud Eesti siiski normaalajal ukrainlasi alistada - iluvea parandas lisaajal kuldse väravaga Robert Rooba. Eesti survet näitab hästi ka asjaolu, et pealevisete seis jäi 38:17 eestlaste kasuks.

Võit lisaajal tähendab seda, et Eesti lõpetab turniiri neljanda kohaga.

Standings provided by Sofascore LiveScore
Jäähoki: Eesti - Ukraina
Robert Rooba paneb Eesti turniirile väravaga võiduka punkti ning Eesti alistab Ukraina lisaajal!
Lisaaeg on samal ajal juba alanud ning Ukraina jääb taas vähemusse - lisaaja puhul tähendab see teadupoolest neli kolme vastu mängimist.
3927 pealtvaatajat on täna Tondiraba hallis. Ilus arv!
Normaalaeg on lõppenud ja oi kui dramaatiliselt! Eesti võttis väravavahi võiduvärava jahil välja ning ukrainlased tegid pealeviske, ent sireen jõudis ülinapilt enne seda käia, kui litter väravajoone ületas! 3:3 viik tähendab ühtlasi seda, et medalit Eesti kodusel turniiril paraku ei saa.
Ukraina on taas täiskoosseisus jääl. Poolteist minutit jäänud...
Ukraina karistus saab läbi, aga neile antakse kohe uus (2+10). Lõpuni jäänud 3.54.
Ukraina saab veel ühe kaheminutilise karistuse. Eesti suur võimalus! Mängida jäänud veel kuus minutit.
10:1 on pealevisked kolmandal kolmandikul meie kasuks. Näitab hästi ära, millise mänguga praegu tegemist on...
Roman Andrejev saab tabamuse enda nimele! Petrov jätab väravaesises saginas litri Andrejevile, kes põrutab selle võrku!
Eesti ikkagi viigistab! 3:3 on tablool!
Eesti surub meeletult, Ukraina tagasi täiskoosseisus jääl.
Eesti saab kasutada arvulise ülekaalu. Mängida veel 13 minutit ning meil vaja võitu normaalajal.Samal ajal näidatakse kordusest, et värav tühistati, sest Parras sudis kepiga litri väravasse väravavahi keha alt.
Kohe järgmisel rünnakul oli Roobal hea võimalus, kuid väravavahi napp tõrje päästab!
Väravat ei loetagi ära! Kohtunikud nägid olukorras mingisugust rikkumist, mis isegi korduste põhjal jäi segaseks! Mäng jätkub Eesti 2:3 kaotusseisus.
Aga kas värav loeb?
Eesti viigistab! 3:3!
Eesti alustab kohe väga terava ja ohtliku rünnakuga - häälestatus on igatahes hea.
Viimane ja otsustav kolmandik on alanud! Kas Eesti suudab mängu võita ja pronksmedalid endale kaela saada?
Teine kolmandik on lõppenud! Frustreerivad 20 minutit, aga 30 sekundit enne perioodi lõppu saime väga magusal hetkel ühe värava tagasi visatud. Kõik on endiselt võimalik!
Eesti viskab ühe tagasi! Hea sööt Embrichilt ning Viitanen paneb litri kolmandiku viimasel minutil võrku!
Kolmandikku on jäänud veel kolm minutit mängida. Eesti ei ole endiselt suutnud rünnakul häid lahendusi leida.
Eesti surub, ent rünnak kipub õige pisut nüriks jääma.
Ukrainlased ei suuda karistusviset ära kasutada. Seis endiselt 1:3 meie kahjuks.
Mäng on läinud päris tuliseks - paaril korral on juba ka rusikad välkunud. Ukrainlased sõidavad vasturünnakul Eesti värava paigast.
Teine kolmandik on alanud!
Avakolmandik on lõppenud! Eesti küll hoidis litrit rohkem ning tegi rohkem pealeviskeid (13:10), kuid ukrainlased kasutasid oma võimalused tunduvalt paremini ära ning lähevad pausile 3:1 eduseisus.
Ukraina kasutab arvulise ülekaalu ära - karistust oli jäänud veel 17 sekundit... Vastased lähevad terava nurga alt visatud värava abil 3:1 juhtima.
Roman Andrejev teenib mängu esimesed kaks karistusminutit ning Eesti jääb vähemusse.
Eesti on teinud selgelt rohkem pealeviskeid (9:3), ent Ukraina hoiab eduseisust endiselt kinni.
Meie tabamuse eest hoolitses Aleksandr Petrov, realiseerides Andrei Makrovi söödu.
Tere õhtust! Otsustav kohtumine Eesti ja Ukraina vahel on juba alanud ning seda väga tuliselt: juba esimese nelja minutiga oleme näinud kolme väravat! Paraku on kaks neist tulnud Ukraina kasuks - vastased juhivad 2:1.