Veerpalu pääses koondisse normi täitmata

 (25)
Andrus Veerpalu
Reuters/Scanpix

Kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu pääses tulevaseks talveks Eesti koondisse hoolimata tõsiasjast, et põlvevigastuse tõttu vahele jäänud hooajal ei saanud ta koondisse pääsuks vajalikke norme täita.

Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise juht Paavo Nael põhjendas nii MK-etappidelt kui MM-võistlustelt eemale jäänud Veerpalu koondisse arvamist sellega, et ta on Torino olümpiavõitja, kirjutab Postimees Online.

A-koondises on lisaks Veerpalule veel ka Kristina Šmigun, Jaak Mae, Anti Saarepuu, Kaspar Kokk, Peeter Kümmel, Priit Narusk, Aivar Rehemaa ja uustulnukatena Timo Simonlatser, Piret Pormeister ja Tatjana Mannima.

Naiste koondises on Eesti Suusaliidu teatel A-normi täitnud Pormeister ja Mannima ning B-normiga Kaili Sirge ja Silja Suija.

Andrus Veerpalu on võitnud oma karjääri jooksul kuldmedali nii Salt Lake City (2002) kui Torino (2006) olümpiamängudelt. Lisaks kuulub Veerpalu auhinnakappi Salt Lake City OMi hõbemedal, Lahti 2001. aasta MM-võistluste kuld ja Ramsau 1999. aasta hõbemedal.

Refereeritud artikli täistekst Postimees Onlines