Veerpalu loobus maratonist Itaalias

 (11)
Jaak Mae ja Andrus Veerpalu
Päevaleht/Pressifoto

Nädala alguses pühapäevasel Itaalia maratonil osalemist kaalunud Andrus Veerpalu loobus FIS-i pikamaasuusatamise karikasarja kuuluvast 42-kilomeetrisest La Sgambeda vabatehnikasõidust.

“Kaalusin nii plusse kui ka miinuseid,” ütles Šveitsis Davosis harjutav Veerpalu, kes pidas telefonitsi nõu mitmel korral tema põlve opereerinud doktor Toomas Teiniga.

“La Sgambedal osaledes oleks võita suhteliselt vähe, kaotada aga palju — kuna sõidetakse ühisstardist ja uisku, kaasneb risk jalale uuesti liiga teha.”

Veerpalu tundis rõõmu, et on saanud viimasel ajal korralikult klassikat sõita. “Põlv on pidanud pärast Davosi MK-etapil osalemist hästi vastu, mingeid tagasilööke ei ole märganud,” selgitas otepäälane.

Kuna lumeolud pole Eestis kiita, jääb Veerpalu merepinnast ligi 1600 m kõrgusel asuvasse Davosi harjutama kuni 22. detsembrini, kuigi plaanis esialgu tuleval esmaspäeval koju naasta.

“Otepää 1,7-kilomeetrisele jäisele rajale eriti ei kipu,” ütles suusakuulsus.

Nädalavahetusel Venemaal Rõbinskis peetaval MK-etapil stardivad Aivar Rehemaa 30 km ühisstardist vabatehnikasõidus ning Peeter Kümmel, Timo Simonlatser, Anti Saarepuu ja Priit Narusk uisusprindis. Jaak Mae võistleb ülehomme La Sgambedal, Kaspar Kokk harjutab Davosis.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Onlines