Turmann ja Lill said Kanadas harjutada tipptreeneri näpunäidete järgi


Curling. Harri Lill ja Marie Turmann
Curling. Harri Lill ja Marie TurmannFoto: Karin Kaljuläte

Kurlingu segapaar Marie Turmann ja Harri Lill veetsid aastalõpu ja jaanuari alguse Kanadas, kus said väärtuslikku abi tipptreener Allan Moore'i käest.

Lisaks seisab Turmannil koos Eesti naiskonnaga järgmisel nädalal ees MM-i kvalifikatsioon Soomes, kirjutab ERR Sport.

Turmann ja Lill alustasid koostööd Kanada tipptreeneri, mitmeid Šveitsi koondisi MM-kuldadeni tüürinud Allan Moore'iga sügisel, kuid nüüd avanes võimalus Moore'i käe all laagerdada. Kogetuga käid Lill ja Turmann väga rahule.

"Allan näitas ennast väga kogenud treenerina, temas rääkis ekspertiis ja suur kogemus. Näha oli, et mees teab, mida mees räägib ja meil oli nii mõndagi õppida," rääkis Lill.

Tööpäevad olid tihedad, treeningutel pöörati tähelepanu nii tehnilise külje lihvimisele kui ka mängulisele poolele. Lisaks osaleti rahvusvahelisel turniiril, kus mängus maailma tippudega võeti vastu üks võit ja kaks kaotust.

"Kahel päeval oli meil kaks trenni, mis olid mõlemad peaaegu kolme tunni pikkused," sõnas Turmann. "Esimene trenni pool oli pigem tehniline, kus lihvisime tehnikat, teine alati mänguline, kus vaatasime taktikat ja lihtsalt mängisime."