Traagilisse avariisse sattunud Eesti noorsportlane lahkus meie seast kõigest 22-aastasena

Täiendatud!
Greete Poderat.
Greete Poderat.Foto: Alpine Ski Team Estonia, Facebook

Eesti mäesuusatajate Facebooki leht annab teada, et meie seast on lahkunud 22-aastane Eesti mäesuusataja Greete Poderat.

„Eesti mäesuusapere mälestab traagiliselt lahkunut Greete Poderati (18.05.1996 - 10.05.2019).
Jääme Sind, kallis Greete, mäletama toreda trennikaaslase, tugeva konkurendi ja särava inimesena!“ kirjutab Alpine Ski Team Estonia Facebooki leht.

„Greete oli kõigile eeskujuks. Tema pühendumine, sära, motiveeritus ja järjepidevus oli erakordne. Ta ei puudunud kunagi trennist, peale vigastusi tuli ta alati tugevamana mängu tagasi, tal ei olnud mitte kunagi vabandusi - ta tegi kõike lõõmava kirega, vahet ei ole, milline oli teekond või tagasilöök. Tema jaoks ei olnud takistus kipsis käega starti astuda olgugi, et kombe selga ajamine oli pisarateni valus ja kepp tuli teibiga ümber käe tõmmata. Vahet ei olnud, ta andis endast alati 110% ja mitte grammigi vähem. Ta oli tõeline võitleja.
Üks imeline ja unustamatu Greete.
Sügav kaastunnet lähedastele.
Head teed Sulle minna!"

Delfi andmetel hukkus Poderat möödunud nädalala Tallinna-Tartu maanteel toimunud raskes liiklusõnnetuses, milles osales kuus sõidukit.

2009. aastal krooniti Poderat slaalomis Eesti meistriks tüdrukute B-klassis. Kui 2014. aasta Sotši olümpiamängude eel loetleti Eesti lootustandavamaid mäesuusatajaid, siis nimekirja lisati ka Poderati nimi. Täiskasvanute tiitlivõistlusteks ta Eesti koondisesse ei jõudnud.

Lisaks mäesuusatamisele tegeles Poderat ka aktiivselt jooksmisega. Eriti paistis ta silma Lõuna-Eestis toimunud jõuproovidel. Veel 5. mail oli ta stardis Praha maratonil, kus ta läbis distantsi ajaga 4:41.18, lõpp-protokollis andis see talle 5260. koha.