Teppan: Veerpalu võiduvõimalused Otepääl on fifty-fifty

 (18)
Andrus Veerpalu
AFP

Eesti suusatreener Jaanus Teppani sõnul on olümpiavõitja Andrus Veerpalu võiduvõimalusel käesoleva nädalavahetuse Otepää MK-etapil fifty-fifty.

Delfi Spordi leheküljel ilmuvas Sparta suusablogis kirjutab Teppan: "Nädalavahetuseks on Otepääle oodata mõnusat suusailma, sünoptikud on pakkunud sellist -12 kuni -14 kraadi. Olen praegu ise kohapeal ning võin öelda, et Tehvandi suusakeskus näeb ikka väga uhke välja. Ehitatud on väga palju, rajad on tipp-topp korras ning usun, et tegemist on kõigi aegade parima MK-etapi ooteseisundiga. Vaatame, mis võistlus toob!"

"Üldiselt on praegu suuskeskuse ümbruses rahulik. Kohal on USA koondis ning värske Tour de Ski võitja, poolatar Justina Kowalcyk. Tema ja ilmselt ka teiste Tour de Skil käinute suurim küsimus on see, kuidas nad on sellest pikast võistlusahelast taastunud. Kui teravad nad on? Meie inimesi huvitab muidugi Kristina Šmigun-Vähi hetkevorm. Usun, et ta saab üsna pingevabalt sõita ning kuue esimese hulka peaks ta kindlasti mahtuma. Täpsemalt on hetkel raske öelda," arvab Teppan.

"Lähenevaid Vancouveri olümpiamänge silmas pidades on Otepää MK-etapil täita väga vastutusrikas peaproovi roll. Kuuldavasti panevad siinse esinemise põhjal oma klassikastiili koondise paika kolm maad:  Rootsi, Norra, Venemaa . Alles nüüd toimub õige kaardipaki avamine ning saame näha, kes on olümpiaks lubavas vormis ja kes mitte. Eestlaste jaoks pannakse tõenäoliselt just Otepää MK-etapi põhjal 90% tõenäosusega kokku olümpialepääsejate nimekiri. Praeguse seisuga pääseb sisse 11 sõitjat, heal juhul ka 12, see on veel lahtine. Eesti publiku ootused on kindlasti kõrged Andrus Veerpalu ja Jaak Mae puhul.  Eks näis, palju on Andrust mõjutanud möödunud nädalavahetuse Tšehhi-maratoni läbisõitmine. Saab näha, kas see võttis tal jalgadest teravuse maha ning pigistas mahlad välja. Ometi poleks utoopia ka Andruse võit Otepääl. Ütleksin nii, et Veerpalu võiduvõimalused on laupäeval fifty-fifty," hindab kogenud suusatreener.

"Sparta spordiseltsi treenerina hoian silma peal muidugi meie enda klubi sõitjatel. Spartalasi stardib Otepääl 4. Aivar Rehemaa, Kaspar Kokk, Martti Himma ja nooruke Heidi Raju. Heidi tuli läinud nädalavahetusel Holstre-Pollis peetud Eesti meistrivõistlustel 5 kilomeetri distantsil kullale ning nüüd on tal hea võimalus nuusutada täiskasvanute klassi õhku. Eks ta noorele tüdrukule väike enesetapp ole nii raskele rajale minna, aga las ta proovib. Meeste osas on õhus veel mitmeid küsimusi. Kui hästi on Rehemaa taastunud Tour de Skil saadud haigusvimmast ning mismoodi on mõõna ületanud Kaspar Kokk. Mõlemad mehed peaksid ikkagi 30 parema hulka jõudma ning olen endiselt veendunud, et lisaks Rehemaale mahub Vancouverisse sõitvasse Eesti koondisse Kaspar Kokk. Eks tal pingeid ole kuhjunud, aga nendest on vaja lahti saada."