Tehvandil selgitati välja Eesti meistrid "suvises" kahevõistluses


Tehvandil selgitati välja Eesti meistrid "suvises" kahevõistluses
Vasakult: Triinu Hausenberg, Annemarii Bandi ja Carena Roomets.Foto: Suusaliit

Sellel nädalavahetusel on Tehvandil jagamisel Eesti meistritiitlid nii suvises kahevõistluses kui ka suusahüpetes. Täna alustati Eesti meistrivõistlustega, kus välja selgitati 2020. aasta suvised meistrid kahevõistluses.

Meeste absoluudis oli esikoha omanikuks ülekaalukalt Andreas Ilves, kes hüppemäel lennutas ennast 92,5 m ja sellega sai 5 km murdmaarajale startida liidrina. Murdmaarajal näitas Ilves head vastupidavust ning lõpetas jooksu võitjana ajaga 20.38. Teisele kohale võitles ennast tihedas jooksuheitluses Han Hendrik Piho, kes näitas 5 km jooksurajal head taktikalist mõtlemist ja strateegilisi käike ning napsas sellega Karl-August Tiirmaa eest hõbedase medali ajaga 22.31. Kolmanda kohaga pidi seega leppima Tiirmaa, kes oli suurema osa jooksuvõistlusest Pihost eespool, kuid nii nagu öeldud, strateegia otsustas meistritiitlite kohad – Tiirmaa aeg finišis 22.53.

Naiste absoluudi ja naisjuuniorite vanuseklassis näitas ilusat võistlushüpet ja kindlat esitust 3 km murdmaajooksus Annemarii Bendi. Hüppemäel lennutas Bendi ennast 84 m kaugusele, mis andis talle 94 punkti ning enne jooksu esikoha. Jooksurajal võttis Bendi ajaga 17.25 konkurentide ees kuldse medali ja meistritiitli. Hõbedase koha teenis täna välja Triinu Hausenberg, kes lendas hüppemäel 71 m ning jooksurajal sai kirja 20.09. Kolmanda koha ja pronksi viis koju Carena Roomets, kes hüppas hüppemäel 55 m ja murdmaajooksus mõõdeti tema 3 km jooksuajaks 21.55.

Seotud lood:

M16 vanuseklassis võistles Eesti meistritiitli vääriliselt Sten-Jörgen Leis. Suusahüppemäel mõõdeti tema hüppe pikkuseks 74,5 m ja sellega sai noorsportlane kirja 74 punkti. Jooksurajal jõudis Leis finišisse ajaga 14.18.

Meesjuuniorite arvestuses näitas hüppemäel ja jooksurajal esikoha väärilist minekut Markus Kägu. Kauguskohtunikud mõõtsid suusahüppemäel 92 m ning see asetas enne murdmaajooksu noorsportlase esikohale. Kägu finišeeris 5 km murdmaarajal ajaga 23.44. Hõbedasel kohal platseerus sellel korral Karel Rammo, kes hüppemäel sai kirja 85 m ning jooksus 25.09. Kolmas koht kuulus Robert Toompuule, kelle hüppeks mõõdeti 56,5 m ning murdmaarajal finišeeris ta ajaga 28.20.

Homme, 25. oktoobril selgitatakse välja Eesti parimad nii individuaalsetes kui ka meeskondlikes suusahüpetes.