Tartu Maratoni saatus selgub nädala pärast

 (23)
Tartu Maratoni saatus selgub nädala pärast
Seis Tehvandi staadionil tänavuse aasta 31. jaanuaril.Foto: Tiit Tammemäe

Järjekorras 47. Tartu Maratoni toimumiseni on jäänud tänasest täpselt kaks nädalat. Suure spordisündmuse toimumine on lumepuuduse tõttu aga suure kahtluse all.

Alles reedel tuli teade, et olematute lumeolude tõttu jäävad ära 9. veebruariks kavandatud 47. Tartu Maratoni eelüritused, 8. Tartu Teatemaraton ja avatud raja sõidud.

Kuidas on lootused põhiürituse korraldamisega? "Vaadake ilmaprognoosi ja olete sama tark kui mina. Ilm on muutlik ning rutakaid otsuseid me teha ei taha," rääkis Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelk Delfile. "Võtame asja samm-sammult."

Kelk lisas, et Tartu Maratoni toimumise lõppotsus võetakse vastu hiljemalt 10. veebruaril. "Võib-olla saame seda teha juba varasemalt, aga me ei taha otsusega kiirustada," rõhutas Kelk.

Praktiliselt olematud talveolud kajastuvad ka osalejate arvus. "Jaanuari algusest on mõned kümned uued osalejad ikka registreerinud, aga suuri muutusi pole praegu olnud. Eks inimesed oskavad ka aknast välja vaadata," sõnas Kelk, lisades, et sarnaselt korraldajatele ei taha ka inimesed rutakalt üht või teistpidi otsustada.