Tallinna suusamaratoni võitis sprinter Henri Roos


Tallinna suusamaratoni võitsid Heleri Kivil ja Henri Roos
Tallinna suusamaratoni võitsid Heleri Kivil ja Henri RoosFoto: Korraldajad

Kõrvemaal toimunud 21. Tallinna suusamaratoni pikema distantsi läbis 335 ja lühema 109 suusatajat. Esimesena ületas 38 kilomeetri pikkuse sõidu finiśijoone Henri Roos ajaga 1.41.19.

Teise koha mees oli Karl Erik Rabakukk ning kolmandaks tuli Juri Širokov. Kiireim naine oli Aveli Uustalu ajaga 1.55.04.

Meeste võitja Henri Roos sõnas pärast finišeerimist:"Plaan oli täna lihtsalt trenni teha, et maailmameistrivõistlusteks harjutada. Ründasin mõned kilomeetrid enne lõppu ja tegin vahe sisse."

Küsimusele, et kas sel aastal osaleb Roos veel mõnel Estoloppeti maratonil, vastas Henri, et kahjuks mitte, kuna osaleb pära

Naiste kiireim Aveli Uustalu võttis maratoni kokku järgnevalt: "Täna ei olnud plaan võita, vaid lihtsalt nautida ja sõita. Esimese ringi lõpuks sain eesolijad kätte ning siis läksin juba oma teed. Ju siis suusad libisesid täna nii hästi ja sain teistel eest ära sõita."

Lühikese distantsi võitjaks tuli Andreas Koppa, kes läbis 19 kilomeetrit ajaga 54 minutit ja kolm sekundit. Naiste 19 kilomeetri lühidistantsi võitjaks tunnistati Aiki Jalakas. Tema ajaks fikseeriti 1.01.41.

Järgmine mõõduvõtt Estoloppeti sarjas on suur suusapidu 46. Tartu Maraton, mis leiab aset juba tuleval pühapäeval, 17. veebruaril. Vastavalt võimetele saab valida 63 km või 31 km pikkuste radade vahel.