Siim Paalo sai juunioride MM-il lumelauakrossis 11. koha


Siim Paalo, lumelauakross
Foto: Eesti Suusaliit

Türgis Erzurumis toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel sai Siim Paalo lumelauakrossis 11. koha ja täitis ühtlasi ka MK normi.

Magnar Freimuthi käe all treeniv BX Klubi sõitja Siim Paalo oli väga kiirel, tehnilisel ja kohati ka ohtlikul rajal peale esimest ajasõitu 25. kohal. Teises sõidus näitas Siim aga hoopis uut minekut ja tulemuseks päeva 8. aeg, kaotust võitjale Lucas Eguibarile (Sotši MK ajasõidu võitja) 1,5 sekundit. Sotši MK etapi võitjale Alessandro Haemmerlele jäi Paalo alla vaid 0, 5 sekundit. Kahe ajasõidu kokkuvõttes sai Siim Paalo 18. koha ning tagas edasipääsu veerandfinaalidesse.

Oma veerandfinaali lõpetas Siim kolmandana, jäädes ülitihedas finišiheitluses alla hilisematele 2. ja 3. koha omanikele Alessandro Haemmerlele ja Noorte Olümpiafestivali võitjale Jerome Lymannile. Lõppkokkuvõttes eestlasele 48 võistleja seas 11. koht ning ühtlasi tagas Siim Paalo õiguse osaleda MK karusellis.

Juunioride maailmameistriks tuli hispaanlane Lucas Eguibar, austerlase Alessandro Haemmerle ja šveitslase Jerome Lymanni ees.