Saskia Alusalu: selle asemel, et tunda rõõmu arengust, krimpsutasin nina, sest tahtsin enamat

 (5)
Saskia Alusalu
Saskia AlusaluFoto: Rauno Volmar

Kiiruisutaja Saskia Alusalu sai Hollandis Heerenveenis peetud kiiruisutamise MK-etapil ühisstardist sõidus B-grupis seitsmenda koha, teenides sellega MK üldarvestusse juurde neli punkti.

Oma Facebooki lehel avaldas Alusalu, et viimaseks etapiks valmistumist segas kõhugripp. Selleks aastaks on tal võistlused võisteldud, uuel hooajal on esimesena kavas Euroopa meistrivõistlused.

"Esimest korda elus osalesin järjest neljal maailmakarikaetapil. Nüüd tean, et see on tõeliselt raske. Eriti sellepärast, et ei suutnud rahul olla esimese stardiga. Sellest alates sisendasin endale palju negatiivset. Selle asemel, et tunda rõõmu arengust, edukatest startidest ja uisutamisest (Olen sellel hooajal püstitanud juba 7 Eesti rekordit), krimpsutasin siiski nina, sest tahtsin enamat. Tegin sellega endale karuteene. Igaks järgmiseks stardiks enda uuesti kokkuvõtmine ja eneseusu leidmine muutus järjeks raskemaks. Nüüd saan sellest ainult õppida ja vaimselt endaga rohkem tööd teha," kirjutas Alusalu.

"Sellel nädalavahetusel oli minu raskeim maailmakarikaetapp, sest lisaks kõigele muule jäin kahjuks teisipäeval kõhugrippi. Õnneks tundsin ennast reedel juba paremini ja otsustasin siiski startida, sest ma ei tahtnud alla anda. 3000m 4,22, 02 (18.), mis on jääolusid ja kõike muud arvestades isegi täitsa okei. 1500m oli ebaõnne: koperdasin ja sain jääd katsuda 400 meetrit pärast starti. Seega kaotasin suure osa oma kiirusest ning seda tagasi teha nii lühikesel distantsil on võimatu. Ühisstardiga sõidus siiani parim 7 koht. Nüüd on aeg väikeseks pausiks võistlustest, kuid algamas on järgmine treenigtsükkel. Uue aasta esimene start on Euroopa Meistrivõistlustel."