Rehemaa: alla punktikoha ei saa tänavu leppida

 (10)
Aivar Rehemaa
Foto: Andres Putting

Aivar Rehemaa teenis karjääri kõrgeima MK-koha veidi üllatuslikult hoopis laupäevases klassikatehnikasprindis, mille lõpetas neljateistkümnendana, mitte aga eilses 15 km sõidus, kus oli 28.

„Eelkõige tahan endiselt ikka pikematel maadel läbi lüüa, kuigi sprindivõistluste osakaalu suurendamine sai juba kevadel koos treener Anatoli Šmiguniga paika pandud,” ütles hooaja alguses arenguhüpet näidanud 26-aastane suusataja.

Vähemalt kuni MK-sarja järgmise sprindietapini Eesti esisprinteriks kerkinud Rehemaa näitas eelsõidus 15. aega ja liikus ka veerandfinaalis nobedalt. Paraku jäi ta oma sõidus kolmandaks ning ajaga edasipääsust jäi vajaka üksnes 0,2 sekundit.

„Rahule jään ikka, kuigi alguses kriipis nii napp poolfinaali ukse taha jäämine veidi hinge,” tõdes Rehemaa. „Aga rahunenult mõtlesin, et kui tulin Kuusamo sprindis jahtima vaid kohta 30 hulgas, aga esinesin loodetust oluliselt paremini, siis pole ju mõtet nukrutseda.”

Tänavusest kolmest esimesest MK-stardist kahel punkte teeninud Rehemaa tahab korralikku seeriat jätkata ka sel laupäeval Prantsusmaal La Clusaz’s 30 km ühisstardist vabatehnikasõidus.

„Vähema kui punktikohaga ei saa tänavu ühelgi stardil leppida, olgu siis klassika- või vabatehnika,” selgitas ta.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Onlines