Raul Olle: Veerpalu saab võistelda Eesti meistrivõistlustel

 (29)
Val di Fiemme suusatamise MM-i klassikasprindid
Raul Olle.Foto: Rauno Volmar

Reedest pühapäevani Jõulumäel toimuvatel Eesti meistrivõistlustel stardib koos teiste nimekate Eesti suusasportlastega ka vanameister Andrus Veerpalu. FIS-i kodulehel seisab aga märge, et Veerpalu ei tohi võistelda teatud võistlustel. Kus siis Veerpalu võistelda tohib ja kus mitte?

Eesti suusaliidu spordidirektor Raul Olle selgitas, et Veerpalu võib Eesti meistrivõistlustel kindlasti osaleda, kuid FIS egiidi alla kuuluvatel võistlustel mitte.

"Veerpalu saab osaleda Jõulumäel mis iganes alal ta ise soovib," lausus Jõulumäel peetavate Eesti meistrivõistluste kohtunikekogusse kuuluv Olle Veerpalu võistlemise kohta.

Olle ei osanud Veerpalu hetkevormi koht midagi täpsustavat öelda. Endine maratoonar ütles, et pole Veerpaluga aktiivselt suhelnud, kuid tema hinnangu kohasel peaks Veerpalu olema endiselt kehaliselt heas vormis.

23. veebruaril 2011 teatas Veerpalu sportlaskarjääri lõpust. Järgnes pikk vaidlus kasvuhormooni väidetava kasutamise üle, kuni rahvusvaheline spordikohus Veerpalule õiguse andis. Sotši olümpial töötas Veerpalu Kasahstani esinumbri Aleksei Poltoranini abimehena.