Rapla lumelaudurid käisid Šveitsi meistrivõistlustel FIS punkte jahtimas

 (2)
Lumelaudur
AFP/Scanpix

RXT klubi värske liige Mario Visnap (27) oli Big Air hüppevõistlustel 38 konkurendi seas 19. ning täitis püstitatud eesmärgi koguda vajalikud 10 FIS punkti.

Visnapi esimene võistlushüpe oli tänavuse hooaja alles viies hüpe lumelaual. Kuna Zermati keskust tabas tugev tuul, jäi planeeritud kahepäevane ettevalmistus kahjuks ära. Võistlustel tegid kaasa ka vennad Matis ning Martin Maltsar, kohad vastavalt 24. ja 29. Sõitu võistlustele toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Punkte on Visnapil vaja, et peagi algaval 2014 OM kvalifikatsiooniperioodil kaasa teha FIS MK etappidel pargisõidus. Möödunud hooajal Visnap FIS sarja võistlustel ei osalenud ning varasemad punktid olid aegunud. Uuel alal pargisõidus olümpiale pääsemiseks peab MK ja MM üldarvestuses olema 2014 jaanuariks 30 parima mehe seas. Sügisene ettevalmistus jätkub Hollandis Landgraafi sisehallis toimuva FIS EK etapiga 14. novembril.

Priidik Vesi (Klubi RXT treener): “Eestlaste tase võrreldes teiste Euroopa riikide sõitjatega oli üllatavalt kõrge. Mario trikid olid esikolmiku väärilised, aga kahjuks pidime leppima sellega, et saime ainult vajaminevad FIS punktid kätte.”

Mario Visnap: “Ei olnud õnne! Esikolmiku koht jäi ettevalmistuse puudumise tõttu saavutamata.”