Võistluse esimene vahetus möödus väga aeglasest tempos ning vahetusalasse jõudsid kaheksa meeskonda koos. Aivar Rehemaa oli ülejäänutest parim ning andis teate Jaak Maele edasi üheksandana, 16,9 sekundit pärast norralast Öystein Petterseni, vahendab etvsport.ee.

Mae tõstis eestlased kiiresti gruppi tagasi ning teatevahetuse andis üle Kaspar Kokale kuuendana, 2,5 sekundit liidrist. Grupist langes aga välja venelane Vassili Rotšev, kes kaotas vahetuse lõpuks Norra II sõitjale Eldar Rönningule 3,5 sekundit.

Klassikatehnikavahetuste järel püsisid veel grupis Prantsusmaa, Itaalia, Norra I, Soome, Šveits ja Rootsi I.

Vabatehnikavahetustes tõsteti tempot ning kaheksasest grupist sai vahetuse lõpuks kuuene seltskond. Teise ringi alguses üritas konkurentidelt eest ära minna itaallane Giorgio Di Centa, kuid üritus luhtus. Vahetusalasse saabus esimesena Norra II võistkonna sõitja Tord Asle Gjerdalen. Talle järgnesid Rootsi I, Šveits, Itaalia, Norra I ja Prantsusmaa. Kaspar Kokk jäi kohe vahetuse alguses konkurentidest maha ning andis teate Peeter Kümmelile üle üheksandana, 1.43,3 pärast Gjerdalenit.

Võistluse otsustavad hetkel hakkasid sündima kolm kilomeetrit enne lõppu, kui prantslane Emmanuel Jonnier kiirendas ning temaga tuli kaasa vaid venelane Maksim Võlegžanin. Norralane Petter Northug jäi alguses neist maha, kuid suutis mõne hetke pärast siiski järele jõuda.

Finišisirgele saabus esimesena Võlegžanin, aga Petter Northug suutis tuulest väljuda ja Norra esindusvõistkonnale võidu tuua. Võlegžanin hoidis Jonnieri selja taga ning venelased teenisid prantslaste ees teise koha.

Peeter Kümmel sõitis kogu distantsi üksi üheksandal kohal ja lõpetas võitjast hiljem 4.14,5.