Norra TV2 jurist Šmigun-Vähi dopingujuhtumist: see on suur müsteerium

 (33)
Kristina-Šmigun-Vähi Torino kuldmedaliga
Kristina-Šmigun-Vähi Torino kuldmedaligaFOTO: Marko Mumm

Reede õhtul teatas Norra TV2 uudistesaade, et Kristina Šmigun-Vähi 2006. aasta Torino olümpial antud dopinguproovidest on positiivseks osutunud nii A- kui B-proov ning et asja arutamisega tegeleb hetkel rahvusvaheline spordiarbitraažikohus (CAS).

Veel väitsid norralased, et lähema kolme kuni kuue kuu jooksul tuleb otsus, mille alusel võetakse Šmigun-Vähilt ära Torinos võidetud kaks olümpiakulda.

Norra TV2 jurist Randi Gustad tunnistas soomlaste Iltalehtile, et Šmigun-Vähi dopingujuhtum on väga salapärane, sest siiani pole üldse ametlikku kinnitust, et juhtum oleks arutlusel spordiarbitraažikohtus.

"Juriidiliselt on see võimalik, et CAS hoiab asju saladuses, kuid ma ei tahaks uskuda, et see oleks antud juhtumi puhul nii. See kõik on üks suur müsteerium. Ma ei saa sellest aru," tunnistas Gustad.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) liige Gerhard Heiberg sõnas, et sportlase huvides ei tohi ROK enne lõplikku otsust midagi avalikustada. Küsimusele, miks ei taha ROK kinnitada, et asi on spordikohtus, ütles Heiberg: "Seepärast, et me tahame sportlast kaitsta. Me ei saa midagi öelda seni, kuni teame kindlalt, kas tema proov oli positiivne või negatiivne. Kui positiivne, siis oleme sunnitud selle avalikustama."