Mihkel Kosk võitis jääpurjetamise EMil pronksi, Rasmus Maalinn krooniti juunioride Euroopa meistriks


Jääpurjetamine
JääpurjetamineFoto: Jaak Nirgi

Poolas käesoleva nädala kolmapäevast tänaseni peetud jääpurejetamise DN-klassi Euroopa meistrivõistlustel võitles tihedas konkurentsis Pärnu jahtklubi purjetaja Mihkel Kosk välja pronksi. Rasmus Maalinn sai juunioride arvestuses kulla, üldarvestuses aga kõrge 6. koha.

Esialgu Ungarisse, Balatoni järvele kavandatud võistlus liikus aastavahetuse soojade ilmade ja Kesk-Euroopas maha sadanud lume tõttu Poola. Veel eelmise nädala lõpul oli õhus võimalus, et EM toimub hoopis Eestis, Orissaares, ent krõbe külm ja rohke lumi meid võistluste toimumispaigana seekord ei soosinud. Nii kogunesidki käesoleva nädala teisipäeval Euroopa parimad DN-klassi jääpurjetajad Poolas, Šniardwy järve ääres, kus kolmapäeva päeval antud stardi järel asusid 119 purjetajat jahtima Euroopa meistritiitlit.

Värske pronksmedali omanik Mihkel Kosk võtab kolm päeva kestnud pingelise jõukatsumise kokku järgmiselt: "Võistlused oli äärmiselt keerulised. Sportlaste tase oli väga tugev ning konkurents medaliheitluses tihe. On uskumatult hea tunne, kui peale 20 aastat jääpurjetamist jõuad lõpuks tiitlivõistluste esikolmikusse."

EMil osalenud ülejäänud eestlaste tulemused olid järgmised: Vaiko Vooremaa 16. koht; Joonas Kiisler 34. koht; Eigo Helimets 49. koht; Kevin-Melvin Aasav 67. koht ja Toivo Aadermaa 115. koht.