Mattis Jaama sõitis suusaorienteerumise MMi lühirajal 15. kohale

 (3)
Mattis Jaama
Mattis JaamaFoto: Sixten Sild

Krasnojarskis jätkuvatel suusaorienteerumise MMil tuli meeste lühirajal võitjaks Stanimir Belomažev Bulgaariast, kes edestas 15 sekundiga sprinditeates kulla saanud rootslast Erik Rosti. Pronksi ja esimese medali Norrale sellelt MMilt teenis Lars Moholdt (+ 1.06).

Eestlaste parim oli tänagi Mattis Jaama, kes oli ligi viieminutilise kaotusega 15. (+4.58). Ainult kaks kohta temast tahapoole jäi tubli sõidu teinud Even Toomas - temale 17. koht, +5.25).

Vanameister, 39-aastane Margus Hallik, kes osaleb orienteerumise MM-võistlustel juba 21. kord, sai 28. koha (+8.54). Ilmar Udam sarnaselt mitme teise võistlejaga täna tulemust kirja ei saanud.

Jäisel ja tehnilisel rajal väljajagatud MMi viies medalikomplekt katkestas Rootsi kullasaju, kuna seni toimunud nelja ala võidud on läinud eranditeta meie ülemerenaabritele.

Eesti koondise treener ja esindaja Raul Kudre sõnul oli täna eriti kiire rada, kus hea tulemuse saavutamiseks pidi omama ka suurepärast suusatehnikat jäistel laskumistel. Meie meestel jäi täna tema hinnangul puudu füüsilisest võimekusest ja kaotust kogunes raja teisel poolel.

Homme on MMi kavas ühisstardist tavarajasõidud.