Kristjan Port Šmigun-Vähi juhtumist: praegune seis on müstiline

 (82)
Mart ja Kristjan Port
Kristjan PortFoto: Vallo Kruuser

Eile hakkasid siinmail levima Norra telekanali TV2 väited, et Kristina Šmigun-Vähi Torino taliolümpial antud dopinguproovid on osutunud positiivseks ning seega võetakse ära tema teenitud kaks kuldmedalit.

Norralased kuulutasid, et Šmigun-Vähi dopingukaasus, mis seotud Torino olümpial antud proovide järeltestimisega, jõudis Rahvusvahelisse spordikohtusse (CAS) juba 18 kuud tagasi, kuigi CAS seda millegipärast ei kinnita. Juhtum saab lahenduse poole aasta jooksul ning Norra meedia allikate arvates võetaksegi Šmigun-Vähilt Torinos võidetud kaks olümpiakulda ära.

"Praegune seis on müstiline," vahendab ERRi spordiportaal SA Eesti Antidopingu nõukogu liikme Kristjan Pordi sõnu Vikerraadiole. "See soodustab spekulatsiooni, et asjad on veel hullemad, kui nad olla võivad. Seetõttu oleks võinud vähemalt üks osapool asjade käigust vahepeal teada anda."

Port näeb ka ajakirjandusel oma rolli spordi puhastamisel. "Ajakirjanduse töö on hoida lõpetamata teemad ajakohasena," sõnas Port. "Kuna suusatamine on Põhjamaades olulisel kohal, siis Norra tõstatas teema taas üles."