Kristjan Ilves hooaja avaetapi järel: rahuloluks kindlasti põhjust pole

 (12)
Kristjan Ilves
Kristjan IlvesFoto: Argo Ingver

Novembris Norra meistrivõistlustel kukkunud ja kaela vigastanud kahevõistleja Kristjan Ilves tegi täna Val di Fiemmes oma MK-sarja hooaja avastardi. Hüppevõistluse järel oli eestlane 25., 10 km murdmaarajal näitas ta 36. aega ning langes 32. kohale.

23-aastane Ilves tunnistas pärast võistlust, et täna oli raske midagi oodata, sest võistluspaus venis liiga pikaks.

"Rahulolu ei saa kindlasti olla. Ei osanud midagi oodata. Eile hüppemäel nägin, kuidas teistega võrreldes oleme. Natuke jäi täna hüppemäel vajaka. Suusasõidu kohta ei osanud üldse midagi aimata, mis seis on. Pigem oli täna selline tagasihoidlik võistlus, aga tunde poolest katastroofi ka ei olnud," sõnas Ilves Delfile ja Eesti Päevalehele.

Kui sõidukiirus võinuks olla parem, siis suuskadega jäi Ilves väga rahule. "Norrakad tegid head tööd suuskade ettevalmistamisel. Selle taha küll midagi ei jäänud, lihtsalt mees seal peal peab kiiremini liigutama."

Homse võistluse kohta ütles Ilves: "Kindlasti hüppemäel tahaks tehniliselt parema soorituse teha. Usun, et suusarajal on ka tunne parem, kuna üks pingutus on all. Usun, et iga võistlusega saab siit ainult paremaks minna."

Pärast Val di Fiemme etappi läheb Ilves pooleteiseks nädalaks treeninglaagrisse Saksamaale Oberstdorfi, kus on järgmine etapp.