Kristina Šmigun-Vähi end treeningutel tagasi ei hoia

 (6)
Kristina Šmigun-Vähi end treeningutel tagasi ei hoia
Foto: Ilmar Saabas

Kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi on emakohustused lükanud vanaema Ruti õlule ja teeb taas tippsportlase kombel trenni - siiski ei kiirusta ta otsust naasmise kohta tegema enne sügist.

"Ma teen kõik selleks, et olla hea Vancouveris, aga tuleb läbi elada ja kannatada terve see suvi," ütles Šmigun-Vähi teisipäeval suusaliidu sponsorlepingute allkirjastamise üritusel, vahendab sport.err.ee

Ta lisas, et selline prooviaeg on võtnud pinged maha ning suvi läbi saab rahulikult harjutada. Septembris on aga tõehetk - kui seis on selline, et medalid võivad hakata terendama, ta jätkab.

"Ma ei ole öelnud ära, et jah - ma tulen, või ei - ma ei lähe. Mul on tegelikult hästi hea meel, et Eesti Suusaliit ja olümpiakomitee toetavad mul seda katseaega, kus ma jõuan selgusele iseeneses," lisas Šmigun-Vähi.

"Ma ei hoia tagasi oma treeningutes, ma teen ikkagi väga tugevaid treeninguid ja eks siis ole näha, kuhu ma jõuan."

Kui varem ei olnud probleem üksi treeningutel pingutada, siis nüüd tunneb olümpiavõitja, et sooviks seltskonda. Sestap näiteks hommikusi jookse teeb ta koos Aivar Rehemaaga. "On vaja näha kedagi samamoodi pingutamas, nagu mina."