Kaarel Nurmsalu jäi tagasitulekuvõistlusel kvalifikatsiooni pidama

 (51)
Val di Fiemme K-106 mäe suusahüpete kvalifikatsioon
Kaarel NurmsaluFoto: Rauno Volmar

Eesti kõigi aegade parim suusahüppaja Kaarel Nurmsalu tegi täna ametliku tagasitulekuvõistluse, osaledes Poolas Wislas toimuva MK-etapi kvalifikatsioonis. Edasipääsu paraku kohe ei tulnud - 58 osaleja seas sai eestlane 48. koha.

Nurmsalu sai Wisla suurel mäel kirja 115,5 meetri pikkuse hüppe, mille eest teenis kokku 97,1 punkti. Edasipääsuks oleks tarvis läinud viis-kuus meetrit pikemat sooritust. Kuna MK-sarja esikümme pääseb kvalifikatsioonist automaatselt edasi, oleks Nurmsalul olnud tarvis olla 40 parema seas.

Lisaks Nurmsalule tegi suure tagasituleku ka kahekordne MK-sarja üldvõitja, austerlane Gregor Schlierenzauer, kes teenis paremuselt 19. hüppega kindlalt koha homsel põhivõistlusel. Schlierenzauer oli eelnevalt olnud pikalt võistluspausil, kuna vigastas suusatades raskelt põlve.

Enne võistlust:

„Kas Pyeongchangi medal või mitte midagi!” pakatas Nurmsalu üleeile oma jätkamisest teatades enesekindlusest.

25-aastane Nurmsalu lõpetas karjääri ootamatult 2014. aasta suve alguses. Mõned kuud varem oli ta Holmenkolleni MK-etapil teeninud elu kõrgeima, kuuenda koha.

Nurmsalul tekkis idee tippsporti naasta septembris, kuigi treener Topi Sarparanta oli teda kogu vahepealse aja utsitanud. "Pagan küll, sportlasena on mul maksimum saavutamata – äkki prooviks veel? Kogu stress oli kadunud ja kõht pärast aastatepikkust dieedipidamist korralikult täis söödud."

Seotud lood:

Neli kuud treeninguid, kolm korralikku laagrit ja tulemus? „Ma ei tea absoluutselt, millisel tasemel olen. Null aimdust,” muigas Nurmsalu. „Ausalt! Arvan, et olen valmis MK-etapil võistlema. Loodan kvalifikatsioonist edasi pääseda. Näis. Töö on alles pooleli. Wisłas pole mul isegi õigeid suuski, hüppan vanade ja trööbatutega.”

Nurmsalu võib tänavu üksikud MK-etapid vahele jätta, kuid tänase seisuga on plaanis nii Jaapani kui ka Lõuna-Korea võistlus, mis toimub olümpiamäel, ja mõistagi Lahti MM.