Eesti püsis veel finaali neljanda etapi järel suures grupis 4. kohal, kuid Aivar Rehemaa langes eelviimase distantsiga 9. kohale. Veerpalu tõstis Eesti viimase vahetusega kaheksandaks.

Kuldmedalisaatuse otsustas Ola Vigen Hattestadi võimas lõpuspurt. Hõbeda võitnud Saksamaa (Tobias Angerer, Axel Teichmann) kaotas Norrale 0,5 ja pronksi pälvinud Soome (Ville Nousiainen, Sami Jahojärvi) samuti 0,5 sekundiga.

Eesti kaotas norralastele 8,7 sekundiga. Meie paari ees lõpetasid ka Venemaa, Prantsusmaa, Rootsi ja Kasahstan.

Finaal:
6. vahetus: Veerpalu ei suutnud Eestit enam medalikonkurentsi tõsta. Täna Eestile 8. koht. Võitis Norra Saksamaa ja Soome ees.
5. vahetus: Rehemaa laseb juhtgrupi eest ja lõpetab 9. kohal, kaotades liidrile Norrale 8,8 sekundit. Norra kannul on Soome ja Saksamaa.
4. vahetus: Veerpalu lõpetab neljandana, kaotades liidrile Soomele vaid 2,1 sekundiga. Grupp ikka tihedalt koos. Viimasel kohal paiknev Kasahstan kaotab soomlastele vaid 4,6 sekundiga.
3. vahetus: Rehemaa tõstab Eesti taas liidriks. Grupp ikka koos, kaheksas meeskond Rootsi kaotab vaid 2,7 sekundiga. Natuke on maha jäänud kaks viimast - Kanada ja Jaapan.
2. vahetus: Andrus Veerpalu lõpetas 7. kohal, kuid terve grupp on endiselt koos. Eesti kaotas liidrile Rootsile vaid 1,5 sekundiga.
1. vahetus: Aivar Rehemaa lõpetas avavahetuse esimesena. Kõik kümme meeskonda on vaid 3,4 sekundi sees.

Poolfinaal:
Eesti püsis terve poolfinaali jooksul juhtgrupis ja lõpetas neljandana, kaotades võitnud Soomele (Ville Nousiainen, Sami Jahojärvi) 2,2 sekundiga. Eesti ees lõpetasid ka Kasahstan (Aleksei Poltaranin, Nikolai Tšebotko, +0,7 sekundit) ja Rootsi (Mats Larsson, Emil Jönsson, +1,2). Eesti sai aegade võrdluses viimasena finaali.

Esimesest poolfinaalist said finaali Norra (Johan Kjölstad, Ola Vigen Hattestad), Jaapan (Shohei Honda, Yuichi Onda), Venemaa (Andrei Parfjonov, Nikita Krjukov) ning aegade võrdluses Saksamaa (Tobias Angerer, Axel Teichmann), Prantsusmaa (Jean Marc Gaillard, Cyril Miranda) ja Kanada (George Grey, Devon Kershaw).

Sõidu käik:
6. vahetus: Andrus Veerpalu toob Eesti finišisse neljandana, kaotades võitnud Soomele 2,2 sekundiga. Eesti ees lõpetasid ka Kasahstan (+0,7 sekundit) ja Rootsi (+1,2). Eesti sai viimasena finaali.
5. vahetus: Aivar Rehemaa lõpetas neljandana. 2 sekundi sees on Eesti ees USA, Kasahstan ja Rootsi. Soome kaotab Eestile kolm sekundit ja on viies.
4. vahetus: Viiene grupp (Kasahstan, USA, Eesti, Soome, Rootsi) on eest ära saanud. Esimesena lõpetab vahetuse Kasahstan, Andrus Veerpalu on viies 2,4-sekundilise kaotusega. Kuuendal kohal olev Tšehhi on seitsme sekundi kaugusel.
3. vahetus: Aivar Rehemaa lõpetas kolmandana Kasahstani ja USA järel. Kasahhid juhivad kolme sekundiga, vahetult Eesti järel on Soome ja Rootsi.
2. vahetus: Andrus Veerpalu lõpetas teise vahetuse neljandana ja seda vaid üks sekund liidrist Soomest hiljem. Esimesed 8 meeskonda vaid 2,6 sekundi sees.
1. vahetus: Aivar Rehemaa lõpetas avavahetuse Šveitsi järel teisel kohal. Esimesed kuus meeskonda mahtusid vaid nelja sekundi sisse.
Uudist täiendatakse.

Sõidu eelvaade:
Eesti suusakoondise peatreener Mati Alaver otsustas Rehemaa kasuks pärast eilset sprindivõistlust, kus Peeter Kümmel piirdus 25. kohaga. Rehemaa kasuks räägib Kümmelist parem vastupidavus, sest ees ootab raske 1,6-kilomeetrine sprindirada.

Kuna eilses sprindis kõrge seitsmenda koha saanud Anti Saarepuu jaoks ei ole aga klassikatehnika tugevaim külg, otsustaski Alaver tippvormis Andrus Veerpalu kõrval üles anda just Rehemaa.

Eesti paar sõidab esimeses poolfinaalis, mis algab kell 13.16. Eestlaste vastased on Rootsi (Mats Larsson, Emil Jönsson), Šveits (Valerio Leccardi, Christoph Eigenmann), Kasahstan (Aleksei Poltaranin, Nikolai Tšebotko), Poola (Maciej Kreczmer, Janusz Krezelok), Tšehhi (Martin Jaks, Aleš Razym), Soome (Ville Nousiainen, Sami Jahojärvi), Valgevene (Sergei Kuzmenko, Leonid Kornejenko), USA (Kris Freeman, Torin Koos), Ukraina (Vitali Štun, Roman Leibjuk) ja Taani (Sebastian Sörensen, Asger Fischer Mölgaard).