Hüppemäel kukkunud Kristjan Ilvese hooaja avastart lükkub uue aasta algusesse

 (7)
Kristjan Ilves
Kristjan IlvesFoto: Argo Ingver

17. novembril toimusid Falunis Norra meistrivõistlused kahevõistluses, millest võttis osa ka Kristjan Ilves. Suur võistlejate arv ja ebatavaliselt soe ilm tingisid võistlustingimuste kiire muutumise, mis omakorda põhjustas hüppevõistlusel kahe sportlase kukkumise. Üks neist oli Kristjan Ilves ja teine Norra kahevõistleja Magnus Krog, kes hüppas pärast Ilvest.

Pärast Krogi kukkumist hüppevõistlus katkestati ning Kristjan Ilves läbis kohalikus haiglas arstliku kontrolli, kus esialgselt uuringutel tuvastati vigastus kaela piirkonnas. Seejärel kiiresti kodumaale naasnud (18.11 õhtul) Kristjan edastas Rootsis tehtud uuringute info dr Madis Rahule, kes konsuleeris radiloogia ja lülisamba spetsialistidega.

Arstide lõplikul hinnangul on tegemist kaela piirkonnas lülisamba sidemete vigastusega, millest taastumiseks on vajalik minimaalselt kahenädalane täielik puhkus. Korduvad uuringud teostatakse nelja nädala pärast ja sellest oleneb edasine võistlustesse sekkumine. Seetõttu lükkub Kristjan Ilvese avastart MK-sarjas sel hooajal uue aasta algusesse.

Samal teemal: Kristjan Ilves kaelatraumaga lõppenud kukkumisest: olud olid keerulised, aga natuke oli see ka minu viga