FOTOD | President Kersti Kaljulaid näitas Mulgi uisumaratonil taset ja võidutses enda vanuseklassis

 (207)
Täiendatud!

Pühapäeval toimus Viljandi järvel järjekorras 10. Mulgi uisumaraton, millest võttis osa ka president Kersti Kaljulaid, kes sõitis 30 km põhidistantsil, kus tuli teha 15 uisuringi. President näitas seejuures suurepärast taset ning krooniti enda vanuseklassi võitjaks.

President oli ajaga 1:13.05 parim võistlusklassis N40. Teise koha sai Sirje Nurgamaa, kes jäi võitjale alla 4.41-ga. Kolmas oli Kadi Oras (+8.00).

Naiste üldarvestuses võitis Sandra Alusalu ajaga 1:06.27. Teine oli Maigi Tomp (+1.59) ja kolmas Elizabeth Jõgi (+3.23).

Meestest oli parim Aleks Luik, kellel jäi ühe tunni piir napilt alistamata. Luige võiduajaks märgiti 1:00.21. Teise koha saavutas Kermo Randmäe (+1.34) ja kolmandana tuli üle lõpujoone Andrus Kuusk (+3.54).

Seekordne võistlusrada oli eriline, kuna võisteldi üle 5 cm paksusel kunstjääl, mille ehitamiseks kulus Viljandi Rattaklubi vabatahtlikel viimase nädalaga üle 20 töötunni järvel. Oma panuse andsid kümned vabatahtlikud ning tänaste jääolude saavutamiseks pumbati järvele üle 1 200 000 liitri vett. „On siiras rõõm, et kogu nädala jooksul tehtud töö eest rõõmustas täna ilmataat kõiki uisusõpru ning ka korraldajaid maheda talveilma ning päikesega,“ sõnas Viljandi Rattaklubi president Kristjan Kivistik.