FOTOD: Kahevõistleja Kristjan Ilves tegi MMil tubli esituse ning sai 23. koha

 (96)

Lahtis jätkuval põhja suusaalade MMil tegi kahevõistluse normaalmäel suurepärase esituse 20-aastane Kristjan Ilves, kes lõpetas MM-võistluse 23. kohaga.

Eesti esinumber Ilves tegi hüppevoorus suurepärase soorituse - 98-meetrine õhulend viis ta murdmaarajale koguni kolmandalt kohalt. Kaugemale kandusid vaid selle hooaja kaks valitsejat, sakslased Eric Frenzel ja Johannes Rydzek. Ilves sai stardi Frenzelist 24 sekundit hiljem.

Murdmaarajal ei olnud Ilvese ülesanne aga kergete killast: kohe tema järel said järgmise kümne sekundi jooksul lähte koguni seitse sportlast.

Eestlasi oli kokku stardis neli. Karl-August Tiirmaa tegi samuti hea hüppe ning läks rajale 20. kohalt (+1.01), Han Hendrik Piho sai hüppemäel 52. (+2.42) ning Kail Piho 53. koha (+3.03). Kokku oli võistlustules 55 sportlast.

Murdmaarajal püsis Ilves tükk aega pronksi peale võidelnud grupis, kuid langes sealt kolm kilomeetrit enne lõppu. Sellest hoolimata lõpetas 20-aastane sportlane lõpuks igati tublil 23. kohal. Hea sõidu tegi ka Tiirmaa, kes tegi sarnaselt Ilvesele ka enda karjääri parima tiitlivõistluse, lõpetades 36. kohal.

Seotud lood:

Kail Piho lõpetas võistluse 45. kohal, Han Hendrik Piho 47. kohal.

Maailmameistriks tõusis selle hooaja valitseja, sakslane Johannes Rydzek, kes alistas kaasmaalase Eric Frenzeli. Sakslased said lõpuks lausa nelikvõidu - kolmandaks tuli Björn Kircheisen, neljandaks Fabian Riessle.

Lahti MM: kahevõistluse normaalmägi
Raul Ojassaar: Kristjan Ilves: "Natuke võib õnnitleda. Tahtsin 20 sekka tulla, aga sellest jäi natuke vajaka. Samas polnud sõit paha. Kolm ringi olid päris kiired, suutsin kannatada, aga täna jäi paremast kohast puudu neljas ring. Sõit polnud hullu, eelmise MMiga võrreldes on tehtud suur samm edasi. Olümpial tahan juba 15 hulka tulla. See, et ma pärast hüpet pidin liidrikohal tükk aega seisma, võttis üht-teist ära, aga hea, et ma seal sain seista ja pildis olla. Suurel mäel on võimalusi rohkem, sest pärast hüppeid on vahed suuremad."
Raul Ojassaar: Kristjan Ilves murdmaarajal.
Raul Ojassaar: Kail Piho sai lõpuks 45. koha, Han Hendrik Piho 47. koha.
Raul Ojassaar: Karl-August Tiirmaalt samuti väga ilus esitus ning tasuks 36. koht.
Raul Ojassaar: Nüüd tuleb ka Kristjan Ilves - 23. koht! Tubli!
Raul Ojassaar: Kircheisen pronksil, Riessle neljas, Watabe viies. Sakslastele nelikvõit!
Raul Ojassaar: Johannes Rydzekil on juba käed taeva poole püsti - maailmameister! Frenzel on hõbedal, aga kes saab pronksi?
Raul Ojassaar: Ilves tuleb viimasest vaheajapunktist läbi 23. kohal. Veel vaid 1,2 kilomeetrit vastu pidada!
Raul Ojassaar: Pronksi peale võitlev grupp hakkab nüüd vajutama. Sakslaste nelikjuhtimine!
Raul Ojassaar: Karl-August Tiirmaa teeb samal ajal enda kohta väga kena sõitu. Hetkel 36. koht, aga sama grupi esiots on juba 30 parema seas.
Raul Ojassaar: Ilves läheb viimasele 2,5-kilomeetrisele ringile 20. kohal, liidrist maas 1.17,2. Kehakeel aga reedab, et läinud on ikka päris raskeks. Järgmine grupp on paarikümne sekundi kaugusel ning see võib eestlase ühel hetkel ära "neelata".
Raul Ojassaar: Tundub, et Ilvesel läks nüüd taas raskeks. Grupi esiots võitleb pronksmedalile, tagumine ots jääb juba 20. koha kanti.
Raul Ojassaar: Jälitajate grupis pannakse ka tempot juurde, sest järgmine grupp hingab neile juba kuklasse. Ilves 15. kohal.
Raul Ojassaar: Rydzek on nüüd Frenzelil pisut eest ära sõitnud ning liigub maailmameistritiitli poole. Vahe on 7,1 sekundit ning kasvab jätkuvalt.
Raul Ojassaar: Karl-August Tiirmaa on samal ajal langenud 39. kohale.
Raul Ojassaar: Pool maad läbitud. Rydzek-Frenzel on nüüd käigu sisse lülitanud ning vahet kasvatanud. Ilves püsib endiselt 13-mehelises grupis sees ning tuleb üle poolt maad tähistava joone 14. kohal.
Raul Ojassaar: Ilvesel hakkab nüüd tasapisi raskeks minema ja eestlane on vajunud selle suure grupi lõppu.
Raul Ojassaar: 2,5 kilomeetri järel on Frenzel ja Rydzek endiselt ees koos, aga vahe järgmise grupiga on juba alla 20 sekundi. Ilves püsib selles rühmas endiselt sees.
Raul Ojassaar: Kristjan Ilves püsib endiselt järgmises grupis, mis on juba päris suureks kasvanud.
Raul Ojassaar: Rydzek on juba Frenzeli 1,1 kilomeetri järel kinni püüdnud. Stardis oli vahe 14 sekundit.
Raul Ojassaar: Kaks järgmist meest on Ilvese juba kinni püüdnud ja möödagi läinud, aga üldiselt liigub seal pea kümneliikmeline grupp üheskoos.
Raul Ojassaar: Kristjan Ilves on startinud! Tema järel kohe riburada pidi hunnik konkurente.
Raul Ojassaar: Nii - kahevõistlejad on ennast valmis pannud ning murdmaasõit saab juba õige pea alguse!
Raul Ojassaar: Meeldetuletus - kahevõistluse murdmaasõit saab alguse kell 13.30.
Raul Ojassaar: Karl-August Tiirmaale hüppemäelt lõpuks 20. koht (+1.05), Han-Hendrik Pihole 52. koht (+2.42) ning Kail Pihole 53. koht (+3.03).
Raul Ojassaar: MK-sarja üldliider Johannes Rydzek läheb samuti Ilvesest kümne sekundiga mööda - aga Eesti mees hüppevooru järel kolmas on igal juhul väga vägev tulemus!
Raul Ojassaar: Sakslane Eric Frenzel lööb aga lõpuks Ilvese liidritroonilt minema - suurepärane hüpe, 99 meetrit, 128 punkti ning 24 sekundit edu.
Raul Ojassaar: Vaid kaks hüppajat jäänud ja Kristjan Ilves on endiselt liider. Vahed on aga päris väikesed.
Raul Ojassaar: Austerlane Mario Seidl kolmandaks - kuus sekundit Ilvesest tahapoole.
Raul Ojassaar: Soomlane Eero Hirvonen kolmandaks - vahe Ilvesega üheksa sekundit.
Raul Ojassaar: Tornis on alles veel kümme meest. Ilves endiselt esikohal.
Raul Ojassaar: Austerlane Bernhard Gruber tuleb otse Ilvese taha - vahe vaid kaks sekundit.
Raul Ojassaar: Ilvese seljataga on vahepeal kohad sisse võtnud jaapanlane Hideaki Nagai ja prantsulane Francois Braud, kes alustavad murdmaasõitu mõlemad eestlasest kümme sekundit hiljem.
Raul Ojassaar: Veel 15 hüppajat tulla - ja Ilves on endiselt liider!
Raul Ojassaar: Kristjan Ilvese emotsioon!
Raul Ojassaar: Kristjan Ilves saab liidritoolil mõnuga rahvusvahelist telepilti nautida. Meil on seda ainult mõnus vaadata!
30: 2 eestlast 30-ne seas pärast hüppeid
Raul Ojassaar: Kui jäänud on veel 20 hüppajat, on Ilves endiselt selge liider. Teisel kohal oleva sloveeni Jelenko ees on edu murdmaarajal 14 sekundit. Karl-August Tiirmaa (+0.41) on kuues. Kõik väga ilus!
Raul Ojassaar: Suurepärane hüpe! 98 meetrit, 122,2 punkti ja praegu kindlalt liidriks!
Raul Ojassaar: Kristjan Ilves hüppemäel. Pöidlad pihku!
Raul Ojassaar: Nüüd jääb meil oodata veel Kristjan Ilvese tulekut - tema on järjekorras 26.
Raul Ojassaar: Tiirmaa liidrikoht kestab aga vaid ühe hüppe - järgmine mees Marjan Jelenko saab 98-meetrise hüppe eest 118,7 punkti.
Raul Ojassaar: Karl-August Tiirmaa kandub väga kaugele! 92,5 meetrit ning 111,9 punkti viivad eestlase hetkel liidriks!
Raul Ojassaar: Karl-August Tiirmaa on järgmine eestlane stardis - tema numbriks on 19, nii et natuke läheb veel aega.
Raul Ojassaar: Kail Piho hüpe on natuke nigelam. 76,5 meetrit, aga taganttuul annab natuke punkte juurde. 82,3 silma viib ta hetkel täpselt venna seljataha.
Raul Ojassaar: Han-Hendrik Piho kandub 80,5 meetri kaugusele, kogub 87,5 punkti ning läheb viiest mehest kolmandaks.
Raul Ojassaar: Esimesed võistlejad väga suuri hüppeid veel teinud ei ole. Nüüd on aga kord Pihode käes - esmalt Han-Hendrik, siis Kail.
Raul Ojassaar: Kahevõistlejad asuvad kohe-kohe hüppama. Mäe suurus on 100 meetrit, K-punkt 90 meetrit. Esimesed eestlased on hüppemäel järjekorras viies ja kuues - need on vennad Pihod.
Raul Ojassaar: https://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/lahti-mmi-paevakusimused-kas-nurmsalu-lotopilet-on-voidukas?id=77342012
Raul Ojassaar: Tere hommikust ning ilusat Eesti Vabariigi sünnipäeva kõigile! Lahti MMil on täna võistlustules lausa seitse eestlast ning esimesena lähevad võistlustulle kahevõistlejad - Kristjan Ilves, Han Hendrik Piho, Kail Piho ja Karl-August Tiirmaa.