Eesti teatemeeskond põrus Hochfilzeni MK-etapil

 (17)
Indrek Tobreluts
Eesti Päevaleht

Eesti teatemeeskond oli Hochfilzenis sõidetud laskesuusatamise MK-sarja meeste 4x7,5 km teatesõidus püsti hädas laskmisega ja sai 23 võistkonna hulgas tagasihoidliku 17. koha.

Priit Viks suutis avavahetuses teenida vaatamata lisapadrunitele kaks trahviringi ja lõpetas etapi 16. kohal, kaotades liidrile Venemaale 2.15,1. Paremini ei käinud ka Indrek Tobrelutsu käsi, kes kukkus kolme trahviringiga 19. kohale. Kaotus liidrile Venemaale oli kahe etapi järel juba 4.16,6, esikümme oli ligi kolme minuti kaugusel.

Kauri Kõiv oli täna esimene eestlane, kes lasketiirust puhaste paberitega minema pääses ja lõpetas oma etapi 17. kohal (+5.36,4). Liidrina jätkas Venemaa, lähemad ohustajad Austria ja Sloveenia kaotasid venelastele juba üle minuti. Norra oli alles kuues.

Meie ankrumees Roland Lessing suutis trahviringe vältida ja tõi meeskonna finišisse 17. kohal (+7.38,7).

Kindla esikoha said täna venelased, kes lõpetasid ühe trahviringi juures ajaga 1:24.22. Poodiumile tõusid ka Austria (+1.48,1) ja Ukraina (+2.38,6). Kaks trahviringi sõitnud Norra piirdus neljanda kohaga, kaotades venelastele juba 3.20,4.

Kokku osales 23 meeskonda, eestlased suutsid edestada Kasahstani, Soomet, Lätit, Suurbritanniat, Bulgaariat ja Serbiat.

Eesti naiskond tänasel 4x6 km teatesõidul ei osalenud. Võitis Venemaa nelik Norra ja Prantsusmaa ees.