Eesti suusasprinterid piirdusid taas eelsõiduga, Kristjan Ilves langes murdmaal 34. kohale

(52)
Raido Ränkel oli Eesti sprinteritest täna parim.Foto: SIPA/SCANPIX

Norras Lillehammeris peetava murdmaasuusatamise MK-sarja kolmepäevase minituuri alustuseks peeti maha vabatehnikasprint, kus Eesti meestel taas 30 parema sekka asja polnud. Kristjan Ilves lõpetas tänase kahevõistluse etapi 34. kohaga.

Vabatehnikasprindis (1,6 km) tõi Eestile parima koha Raido Ränkel, kes kaotas eelsõidu võitnud norralasele Johannes Hösflot Kläbole 11,72 sekundit ning platseerus 38. kohale. Veerandfinaali pääsust jäi Ränkelil puudu 1,21 sekundit.

Karel Tammjärv lõpetas 47. kohal (+13,16), Marko Kilp oli 71. (+16,64) ja Andreas Veerpalu 104. (+29,02).

Samas kohas toimuva kahevõistluse MK-etapi hüppevooru (K98 mägi) järel hoidis Kristjan Ilves (87 meetrit, 114,4 punkti) 28. kohta (+1.34). 5 km murdmaadistantsile startisid esimestena austerlased Franz-Josef Rehl (92,5 m; 138 p) ja Mario Seidl (91,5 m; 131,2 p). Andreas Ilves piirdus hüppemäel 56. kohaga (78,5 m; 91,7 p).

Murdmaadistantsiga tõusis võitjaks norrakas Jarl Magnus Riiber, kes lõi finisiheitluses sakslast Eric Frenzelit 0,1 sekundiga. Kolmandaks langes hüpete järel juhtinud Rehrl (+5,7). Kristjan Ilves loovutas kuus kohta ja piirdus 34. kohaga, kaotades võitjale 1.47. Andreas Ilves sai 55 lõpetaja hulgas 52. koha (+3.31).

Lillehammeri MK-etapp
Andreas Ilves saab 55 lõpetaja hulgas 52. koha (+3.31).
Kristjan Ilves piirdub 34. kohaga, kaotades võitjale 1.47.
Finišiheitluses lööb norrakas Jarl Magnus Riiber sakslast Eric Frenzelit 0,1 sekundiga ja võtab esikoha. Kolmandaks langes hüpete järel juhtinud austerlane Franz-Josef Rehrl (+5,7).
3,3 km vaheajapunktis on Ilves 32. (+1.40).
Kahevõistluse murdmaasõit on alanud. Kristjan Ilves on 0,8 km vaheajapunktis langenud 30. kohale. Kaotust liidrile Franz-Josef Rehrlile on 1.30.
GIF89a: Kristjanil nüüd hea Pittiniga 5 km koos sõita.
Kristjan Ilvese kohaks jääb 28., Andreasel 56. Ees ootab veel 5 km murdmaasõit.
Kristjan Ilves on langenud 14-ndaks. 37 mehel 63-st on hüpatud. Andreas on 32.
Kristjan Ilves lendas 87 meetrit ja sai 114,6 punkti, mis asetavad ta hetkel 10. kohale. Arvata võib, et esikümne sisse ta siiski ei jää.
Hoopiski Andreas Ilves tuli 25-ndana mäest alla. Läheb hetkel 78,5 meetrise hüppega 20-ndaks (punkte 91,7). Kristjan hüppab ka kohe.
Team Haanja treener Anti Saarepuu Lillehammeri sprindist: "Raido tegi rahuldava sõidu. Marko sõit kindlasti ebaõnnestus, aga nagu ma eelmisel nädalal ütlesin, siis nende nelja päevaga seisu väga parandada ei anna. Karel tegi oma tavapärase sprindi. Andreas, nagu me teame, ei olegi sprinter. Pärast seda minituuri lähme Livignosse laagrisse, võib-olla Tour de Skiks on Marko parem. Raido seis on parem seetõttu, et tal polnud pikka Olose laagrit nagu Markol kaks ja pool nädalat enne Ruka etappi. Karel ja Raido käisid siis koolis (mõlemad õpivad Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis - G.L.) ja olid nädala ära. Marko on rohkem treeninud ja tal pole teistega võrreldes seda värskust."
Venelane Vjatšeslav Barkov, kes kuuendana hüppas, on saanud disklahvi.
13 mehel on hüpatud. Kristjan Ilveseni läheb veel veidi aega.
Järgmisena asume jälgima kahevõistluse hüppevooru. Kristjan Ilves tuleb 63 mehe seas mäest alla 25-ndana, Andreas 28-ndana.
Ränkelil jäi edasipääsust puudu 1,21 sekundit. Eesti meeste lõppkohad: 38. Ränkel, 47. Tammjärv, 72. Kilp, 104. Veerpalu. Kokku lõpetas eelsõidu 108 meest. Parimat aega näitas norralane Johannes Hösflot Kläbo, teine oli Emil Iversen (+1,56), kolmas itaallane Federico Pellegrino (+2,40).
Finišis on Veerpalu 93. (+28 sekundit liidrile)
Aga edasipääsu pole ka siit loota... Veerpalu 800 meetri peal alles 92.
Andreas Veerpalu stardib kahe minuti pärast.
Finišis võtab Tammjärv sisse 45. koha (+13,16).
Tammjärv on 800 meetri vaheajapunktis 50.
Raido Ränkel finišis 36. (+11,72). Temal samuti tööpäev läbi.
Marko Kilp piirdub taas kvalifikatsiooniga. Hetkel 52. koht, 16,64 sekundit Kläbost aeglasem.
800 meetri peal on Kilp hetkel 34., Kläbost 7 sekundit maas. Ränkel alustas samuti.
Kilp läks rajale. Finišis on hetkel parima ajaga Johannes Hösflot Kläbo, kes muu.
Vahepeal on Kristjan Ilves teinud K90 mäel proovihüppe, mille pikkuseks mõõdeti 84 meetrit. Hetkel on ta selle tulemusega proovivoorus 25 mehe seas teine.
Meeste sprindiga on algust tehtud.
Naistest jäi muuseas napilt veerandfinaalist välja dopingukeelust vabanenud Therese Johaug, kes platseerus 33. kohale.
Eesti meeste stardinumbrid ja -ajad: 55. Kilp (11:23), 60. Ränkel (11:25), 70. Tammjärv (11:27), 94. Veerpalu (11:33). Kokku on stardis 110 meest.
Naiste sprindi kvalifikatsiooni võitis rootslanna Hanna Falk 0,74 sekundiga norralanna Ragnhild Haga ees. Teine rootslanna Stina Nilsson oli kolmas (+1,25).