Eesti ratastoolicurlingu koondis võitis kulla ja kindlustas pääsu MM-ile


Eesti ratastoolicurlingu võistkond
Eesti ratastoolicurlingu võistkondFoto: Eesti Curlingu Liit

Soomes ratastoolicurlingu maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonis osalev Eesti koondis võitis täna lõppenud turniiril kuldmedali, alistades finaalis Slovakkiat. Pääs märtsis Šotimaal toimuvatele maailmameistrivõistlustele kindlustati aga juba poolfinaalis, kus võideti Läti koondist.

Eesti Invaspordi Liidu presidendi Raine Vakra sõnul on Eesti ratastoolicurlingu võistkond täitnud oma suure eesmärgi. “Esmane suur eesmärk, pääs MMile on täidetud ja siit algab tee paraolümpiale. Ratastoolicurling on täna spordiala, millel on potentsiaali tõusta Eesti edukaimaks invaspordi talialaks läbi aegade ja seda tänu motiveeritus võistkonnale ja treeneritele,” ütles Vakra.

Koondise treeneri Erkki Lille sõnul oli otsustav poolfinaalmäng Lätiga väga pingeline ja punktivaene. “Poolfinaal oli tõsiselt tasavägine, kuid meie eksisime mängu jooksul pisut vähem kui lätlased ja sportlik õnn oli Eesti poolel, tulemuseks võit 4:3,” märkis treener otsustavat mängu kokku võttes. Ta lisas, et poolfinaali võiduga saavutati eesmärk, mille nimel on tööd tehtud. “Projekt, mis sai alguse kolm aastat tagasi, vormistati täna hommikul ära,” tunneb treener heameelt suure saavutuse üle.

“Meie mängijad on nii mulle kui treener Sulev Lokile suureks eeskujuks, kuidas pingelisi mänge võidetakse. Nende suhtumine ja õppimisvõime on südantsoojendavad. Mul on ääretult hea meel, et meie aruteludel ja koosviibimistel oleme leidnud parimad lahendused, mis on meid eesmärgini toonud. Invaspordi võistkonnal on väga palju muutuvaid tegureid. Näiteks on ka Lauri Murasov tegelikult kolm aastat olnud tiimi liige, kuid sel korral ei lubanud tervis osaleda,” rääkis treener.

Seotud lood:

Kindel pääs MMile võttis äsja lõppenud finaalmängu eel tugeva vastase, korduvalt MMil osalenud Slovakkiaga pinged maha ning mäng kulges rahulikus tempos ja päädis eestlaste jaoks pisut ootamatu, aga kindla võiduga 7:3. Sellega võideti kvalifikatsiooniturniiri kokkuvõttes esimene koht.

Edasi ootavad Eesti koondist ees 2019. aasta märtsis Šotimaal toimuvad maailmameistrivõistlused, kus Lille sõnul on eesmärk tulla 9 parema hulka ja säilitada positsioon A-alagrupis. MMil võtavad omavahel mõõtu maailma 12 parimat ratastoolicurlingu võistkonda ning jagatakse ka 2022. aastal toimuvate Pekingi paraolümpiamängude punkte.

Eesti ratastoolicurlingu võistkonna koosseisu kuuluvad Signe Falkenberg, Mait Mätas, Andrei Koitmäe, Ain Villau ja kapten Viljar Villiste, koondise treeneri on Erkki Lill ja abitreener Sulev Lokk.