Eesti parimal kurlingupaaril jääb MM-il võistlemata

 (2)
Marie Turmann ja Harri Lill jõudsid segapaarikurlingus teistkordselt MM-il kaheksa parema sekka.
Marie Turmann ja Harri Lill.Foto: Maailma Curlingu Föderatsioon

Eesti värsked meistrid segapaaride kurlingus Marie Turmann ja Harri Lill pidid aprilli lõpus esindama Eestit Kanadas toimuval segapaaride MM-il, kuid koroonaviiruse puhangu tõttu jääb tiitlivõistlus ära.

Maailmameistrivõistlused segapaaris kurlingus pidid toimuma Kanadas Kelowna linnas 18.-25. aprillil, kuid Rahvusvaheline Kurlingu Föderatsioon teatas võistluse ära jätmisest.

Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige Fred Randver tõdes, et föderatsiooni otsus on mõistetav, kuna selle eesmärgiks on hoida sportlaste, võistluse korraldajate ja pealtvaatajate tervist. “Olukord on sportlaste, korraldajate ja kõikide kurlingu fännide jaoks muidugi suurt pettumust valmistav, kuid mõistame täielikult selle raske otsuse vajalikkust,” sõnas Randver.

Hetkel on ebaselge, kuidas ära jäänud võistlus mõjutab Pekingi taliolümpiamängude kvalifikatsioonipunktide jagamist, mida osalejad pidid teenima selle aasta MMilt.

Eelmisel aastal lõpetasid Turmann ja Lill segapaaride MM-i viienda kohaga ning selleks aastaks olid eesmärgid seatud vähemalt sama kõrgele.

Järgneva viie nädala jooksul ootas Eesti parimat kurlingupaari ees ka kolm MK etappi, mis jäävad samuti ära. “Jätkame treeningud kodujääl. Tunneme ennast hästi ja anname endast parima, et hoida head vormi ja olla valmis tulevasteks võistlusteks. Loodame, et olukord Eestis ja maailmas normaliseerub kiiresti ning me kõik saame jätkata oma igapäevase eluga,” sõnasid Eesti kurlingumärgijad Marie Turmann ja Harri Lill.

Eesti kurlingupaar treenib Nicole Strausaki (Šveits) ning Kanada tipptreeneri Allan Moore käe all. Allan Moore juhendamise all arendavad Turmann ja Lill mängu tehnilist ja strateegilist poolt ning Nicole Strausak abistab mängu mentaalse poolega. Kurlingupaar jätkab koostööd ka rootslasest treeneri Kristian Lindströmiga.

Marie Turmann ja Harri Lill esindasid Eestit MMil 2016. aastal, jõudes kuue tugevaima hulka. 2018. aastal jäi kurlingupaari tulemuseks 13. koht ning 2019. aastal saavutati Eesti jaoks ajaloo kõrgeim 5. koht.