Eesti meistrid suusaorienteerumise lühirajal on Daisy Kudre ja Even Toomas


Mattis Jaama (2.koht), Even Toomas (võitja), Margus Hallik (3.koht)
Mattis Jaama (2.koht), Even Toomas (võitja), Margus Hallik (3.koht) Foto: Nikolai Järveoja

Põlvamaal Kadajal tulid Eesti meistriteks suusaorienteerumise lühirajal Daisy Kudre ja Even Toomas (mõlemad Värska OK Peko).

Tehniline ja suusaosavust nõudev rada venitas naiste põhiklassis vahed üsna suureks: hõbedale tuli Doris Kudre (kaotus 3.35) ja pronksile Piret Pärnik (+6.48).

Meeste põhiklassis suutis oma paremuse üsna kindlalt maksma panna Even Toomas (41.38), talle järgnes raja esimeses pooles vea teinud Mattis Jaama (+1:52) ning pronksi sai seekord kaela vanameister Margus Hallik (+2.05).

Veel raja viimase kolmandikuni oli medalikonkurentsis ka Gion Schnyder (46.03), kuid mitmeminutiline viga 24. KPga jättis ta neljandale kohale.

Juunioridest oli kiireimad Jonne Rooma (OK Jõhvikas) ning Rimmo Rõõm (OK Ilves).

Eesti koondise treener Raul Kudre, kes täna sai M21 klassis 8.koha, kiitis korraldajaid OK Põlva Kobrasest, kes hoolimata keerulistest ilmaoludest ning mitu korda edasi lükatud võistluse toimumisajast suutsid ette valmistada hooaja ühe tehnilisema võistluse - seda ka rahvusvaheliste tiitlivõistluste kontekstis. Õhuke lumekate metsa all võimaldas suusaradade vahel teha lõikeid, mis omakorda muutsid tiheda radadevõrgu veelgi keerulisemaks.

Homme selgitatakse Kadajal Eesti meistrid suusaorienteerumise tavarajal.